Європейські санкції ще не охопили російську металургію та ІТ-сферу, — аналітикиня Київської школи економіки

Ілюстрація: gettyimages.com

Російська металургія, а також ІТ-сфера досі не охоплені європейськими санкціями. Про це сьогодні, 8 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла аналітикиня Київської школи економіки Юлія Павицька.

Вона зазначила, що Росія зараз є найбільш санкціонованою країною, й основні категорії вже перебувають під санкціями. Що стосується нових секторальних санкцій, то, за словами аналітикині, можливі введення обмежень щодо російського алюмінію, однак це складно через специфіку сировини.

“Щодо металургії також можна заглиблюватися, розширювати ці санкції. Наразі однією з наших ключових пропозицій у рамках секторальних санкцій буде фокус на експорт та на надання послуг Росії, особливо у сфері нафтовидобутку та ІТ-сфери, тобто ті послуги та сервіси, які досі використовуються Росією для військово-промислового комплексу, для ключових їхніх секторів. Також, якщо ми говоримо про енергетику, досі залишається несанкціонованим імпорт СПГ із Росії. Ми бачимо, що технічно Європейський Союз готовий, та стан ринку дозволяє їм ухвалити це рішення. Але все ж таки Європейський Союз дуже обережний у плані прийняття санкцій, які можуть негативно позначитися на внутрішньому ринку”, — сказала Павицька.

Вона пояснила, що нові секторальні санкції досить складно зараз просувати, тому що більшість із них стосуються тих ринків або конкретних товарів, від яких у ЄС є залежність: такі обмеження дуже складно прийняти без втрат для ринку.

Читайте також: Порушників санкцій проти Росії притягують до відповідальності — деталі від економіста

Раніше кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус заявив, що санкції проти Росії не одразу виявилися ефективними через недостатній контроль за їх виконанням, але поступово, завдяки поліпшенню механізмів нагляду, вони починають давати очікувані результати.

Прямий ефір