Президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наступного тижня вирушать до Вашингтона. Як пише The Telegraph, Стармер везе з собою стратегію розгортання військ Європи в Україні, повідомляє FREEДOM.
За планом, в українських містах, портах та на інших об’єктах критичної інфраструктури, таких як атомні електростанції, далеко від нинішньої лінії фронту, буде розміщено близько 30 тисяч військовослужбовців під керівництвом європейських країн. Крім цього, Стармер закличе президента Сполучених Штатів Дональда Трампа тримати американські винищувачі та ракети в готовності у Східній Європі, щоб відповісти, якщо Росія порушить умови будь-якого перемир’я. Зі свого боку радник президента США з національної безпеки Майк Волтц теж прокоментував цей візит.
“Я розмовляв зі своїми колегами зі Сполученого Королівства, Франції, Німеччини й сказав: “Послухайте, ми вітаємо Європу, яка пропонує гарантії безпеки. Ми вітаємо Європу. Ми роками просили, щоб Європа активізувалася і більше сприяла не тільки своїй власній обороні, а й обороні України”, — прокоментував радник президента США з національної безпеки Майк Волтц в інтерв’ю Fox News.
До Сполучених Штатів наступного тижня летить і президент Франції Еммануель Макрон. Держсекретар Франції у справах Європи Бенжамен Хаддад повідомив, що Макрон виступить від імені європейців, щоб сказати, що майбутнє України не може бути вирішено без України. Тим часом президент Франції виступив із заявою після другого саміту в Парижі. Він наголосив, що позиція Франції та її партнерів залишається єдиною — забезпечити міцний і тривалий мир в Україні.
“Ми підтримуємо Україну, і візьмемо на себе всю відповідальність за забезпечення миру і безпеки в Європі. Це фундаментальний інтерес Франції, і я є його гарантом”, — заявив президент Франції Еммануель Макрон у соцмережі Х.
До негайних дій у підтримці України Європу закликав і литовський президент Гітанас Науседа. За його словами, членство України в НАТО має залишатися на столі переговорів. Росія має бути притягнута до відповідальності за воєнні злочини, а санкції мають залишатися до припинення війни. Також Науседа закликає до арешту заморожених активів Російської Федерації, запровадження тарифів на російський і білоруський імпорт та до прискореного вступу України до ЄС.
А ось міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс звернув увагу на риторику президента США Дональда Трампа щодо України. Він не вважає її російським наративом, але деякі висловлювання глави Білого дому спростував. Приміром, про те, що саме Сполучені Штати надають Україні більше підтримки, ніж Європа.
“Це просто фактична неправда, у нас є вся ця статистика. Ми знаємо, що Європа надала на третину більше підтримки”, — заявив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс в інтерв’ю литовським ЗМІ.
Читайте також: Трамп повторює наративи Кремля, бо неадекватно оцінює ситуацію, — Буряченко