Вступ України до Європейського Союзу важливий для відновлення після війни. Однією з причин прискорення процесу розширення ЄС є виклики з боку Росії. Про це сьогодні, 13 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.
“Європейська інтеграція України розглядається як головний інструмент відновлення країни після війни. Не просто модернізація, включення в європейські структури, це ще буде інструмент відновлення нашої країни. Ось для нас це додатковий стимул, додатковий важливий момент”, — зазначив він.
Нова велика хвиля розширення Євросоюзу зумовлена бажанням гарантувати безпеку країнам Європи.
“Європейський Союз готується до нової великої хвилі розширення. Йдеться не тільки про Україну. Найімовірніше, буде взаємопов’язане розширення Європейського Союзу на Балканах через включення до складу Євросоюзу країн Західних Балкан. А на сході — це Україна і Молдова. І одна з головних причин, чому цей процес зараз прискорюється — це виклики з боку Росії. Розширення Європейського Союзу розглядається як один із важливих інструментів гарантування європейської безпеки. Саме російська війна стала стимулом для нової хвилі подальшого розширення Європейського Союзу”, — пояснив Фесенко.
Процес вступу України до ЄС може тривати кілька років, але це залежить від безлічі процесів усередині Союзу, а також від виконання умов, поставлених Єврокомісією. Позитивним можна вважати той факт, що процес уже запущено, зазначив політолог.
“Цілком можливо, що вже наприкінці 2023 року можуть початися переговори про вступ України до Європейського Союзу. Це не означає, що ми вже наступного року або через рік будемо в Євросоюзі. Самі переговори з досвіду наших сусідів можуть тривати кілька років. Це вже практичні процеси, а не просто слова, не просто обіцянки. У Євросоюзі й взагалі на Заході, де звикли жити відповідно до верховенства права процедури, це дуже важливо. Раз вони починають виконувати відповідні процедури, значить, процес іде. І ось для нас дуже важливо вбудуватися в механіку цього процесу активно, без уповільнення виконувати ті програми реформ, які спільно будуть узгоджуватися”, — розповів він.
Читайте також: Наша підтримка України триватиме, — Урсула фон дер Ляєн у посланні про стан справ у ЄС (ВІДЕО)