Європарламент схвалив кредит Україні коштом заморожених активів РФ: коли надійдуть і на що підуть кошти (ВІДЕО)

Будівля Європарламенту. Фото: pixabay.com

Європейський парламент підтримав надання кредиту Україні коштом прибутку від заморожених активів Центрального банку Росії. Таке рішення євродепутати ухвалили на пленарному засіданні парламенту в Страсбурзі. Так, 518 євродепутатів проголосували “за”, 56 — “проти”, 61 “утримався”. Євросоюз зробив передостанній крок для надання до 35 мільярдів євро Україні, інформує FREEДОМ

“Це ще один історичний момент. Цим голосуванням ми посилаємо дуже сильний сигнал про те, що ми використовуємо прибуток від заморожених російських активів для України, і Росія як агресор повинна і буде платити за руйнування. Слава Україні!”, — заявила президентка Європарламенту Роберта Мецола.

Згідно з письмовою процедурою, після голосування в парламенті слово за Радою ЄС. Рішення набуде чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі Євросоюзу. У Брюсселі хочуть, щоб гроші опинилися в розпорядженні України на початку 2025 року.

“Вдячний президентці Європарламенту Роберті Мецолі та його членам за рішучу підтримку в ухваленні виняткової макрофінансової допомоги для України в розмірі до 35 мільярдів євро. Це допоможе задовольнити термінові фінансові потреби України в умовах жорстокої повномасштабної війни, яку веде Росія проти нашої держави”, — наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Євросоюз надасть кредит у вигляді програми макрофінансової допомоги на 2024 і 2025 роки, повідомили раніше в українському Мінфіні. Позику погашатимуть коштом доходів від заморожених у фінансових установах ЄС активів Росії. Таким чином, очікується, що гроші Україна отримає безповоротно і не спрямовуватиме на погашення внутрішні фінансові ресурси країни.

“Потреба у фінансовій підтримці величезна, і вона невідкладна. Росія повинна заплатити за напад на українців і брутальне знищення інфраструктури країни, міст, сіл і будинків. Тягар відновлення України візьмуть на себе відповідальні за її знищення, а саме Росія”, — акцентувала депутатка Європарламенту Карін Карлсбро.

До 35 мільярдів євро — це близько 38 мільярдів доларів від Євросоюзу — частина кредиту Києву, який “Велика сімка” (G7) погодила в червні 2024 року. Загальна сума позики становить 50 мільярдів доларів. Крім країн ЄС, свій внесок мають зробити США, Канада, Японія і Велика Британія. 

Лондон рішення вже ухвалив: Київ отримає понад 2 мільярди фунтів стерлінгів — це майже 3 мільярди доларів.

“Це забезпечить замороження російських активів у Європі, а надзвичайні доходи від них будуть використані для фінансування воєнних дій в Україні. Це лише один зі способів, крім підтримки, яку ми вже надали, гарантувати, що Україна має фінанси, ресурси та підготовку військових на належному рівні для продовження своєї боротьби”, — наголосила канцлерка скарбниці Британії Рейчел Рівз.

Решта країн-союзниць по G7 мають оголосити про свої внески в кредит для України 25 жовтня, заявив єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс. Остаточна сума, яку в борг дасть ЄС, може стати меншою за 38 мільярдів доларів — якщо Велика Британія, Сполучені Штати, Японія і Канада в сумі дадуть менше ніж 38 мільярдів доларів.

Читайте також: Відчайдушні спроби довести, що Росія не країна-ізгой: саміт БРІКС у Казані проаналізували експерти

Прямий ефір