Європарламент проголосував за 50 млрд євро для України — деталі

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Європейський парламент на пленарному засіданні сьогодні, 27 лютого, схвалив створення в бюджеті ЕС Українського фонду в 50 млрд євро для допомоги Україні на наступні чотири роки, передає FREEДОМ із посиланням на сайт парламенту.

“Парламент у вівторок схвалив перегляд довгострокового бюджету ЄС — багаторічної фінансової структури (MFF). Сюди входять фонд для України вартістю 50 млрд євро та “Платформа стратегічних технологій для Європи” (STEP), метою якої є зробити ЄС більш стратегічно незалежним та сприяти інноваціям”, — йдеться у повідомленні.

Створення Українського фонду було схвалено 536 голосами.

“Перегляд MFF також передбачає створення так званого Фонду для України, схваленого 536 голосами “за”, 40 “проти” та 39 тих, хто утримався, із загальним обсягом 50 мільярдів євро для грантів, кредитів та гарантій, що показує, що ЄС підтримує Україну і продовжуватиме підтримувати стільки, скільки потрібно”, — підкреслено в повідомленні.

Створення фонду має на меті допомогти Україні подолати соціальні, економічні та екологічні наслідки російської агресивної війни проти України, сприяти відбудові, відновленню та модернізації України, впровадженню необхідних реформ на її шляху до членства в Європейському Союзі.

Нагадаємо, 1 лютого лідери ЄС досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 млрд євро.

Прямий ефір