Європейський парламент схвалив продовження тимчасових заходів щодо лібералізації торгівлі для України. Відповідне голосування відбулося сьогодні, 23 квітня, у Страсбурзі, повідомляє пресслужба парламенту.
“Депутати Європарламенту 428 голосами за, 131 проти й 44 утрималися, підтримали продовження призупинення імпортного мита та квот на українську сільськогосподарську продукцію ще на рік, до 5 червня 2025 року, щоб підтримати країну в умовах тривалої жорстокої агресивної війни Росії”, — ідеться в повідомленні.
У пресслужбі зазначають, що згідно з новими нормами, які регулюють безмитну торгівлю, Єврокомісія може оперативно ухвалювати рішення й запровадити будь-які заходи, які визнає необхідними, якщо станеться значний збій на ринку ЄС або ринках однієї чи кількох держав-членів ЄС через український імпорт (наприклад, пшениці).
У рамках посилених заходів із захисту фермерів ЄС, Комісія може активувати екстрену зупинку вільного імпорту для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду. Якщо імпорт цієї продукції перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані в другій половині 2021 року, а також за весь 2022 та 2023 роки, тарифи можуть бути знову введені. У межах угоди про ці нові правила Комісія взяла на себе зобов’язання найближчим часом розпочати переговори з Україною щодо постійної лібералізації торгівлі та активно підтримувати парламент у цьому процесі.
“Продовження заходів підтримки торгівлі підтверджує солідарність ЄС з Україною перед обличчям російської агресії. Це голосування одночасно зміцнить економічну стійкість України та захистить інтереси європейських фермерів. Ми дотримаємо своїх обіцянок — підтримуватимемо Україну до її військової перемоги та вступу до ЄС і НАТО”, — заявила доповідачка з цього питання Сандра Калнієте.
Тепер це рішення парламенту має затвердити Рада Європейського Союзу. Чинні торговельні заходи спливають 5 червня 2024 року, й нова постанова має набути чинності відразу після цієї дати.
Читайте також: Українські аграрії не зупиняються: як ведуться посівні роботи в Дніпропетровській області (ВІДЕО)
Раніше виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин повідомив, що Україна повертається до своїх традиційних показників фізичних обсягів експорту.