Європейський парламент отримує дедалі більше прав і впливу на майбутнє Європейського Союзу, тому цьогорічні вибори до цього законодавчого та представницького органу ЄС активно висвітлюються в медіа. Таку думку сьогодні, 7 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський.
“На моїй пам’яті це вже які вибори до Європейського парламенту. Вперше вони настільки популярні й вперше вони настільки присутні в медіапросторі. А загалом це природно, тому що нарешті Європейський парламент у результаті поступових змін та доповнень до умов Європейського Союзу отримує дедалі більше прав і впливу на майбутнє ЄС. Обирається керівний орган Європейського Союзу, його уряд, який буде потім протягом п’яти років керувати цією величезною масою 27 держав — майже 500 млн осіб”, — сказав він.
Веселовський нагадав, що будуть призначені провідні політичні діячі, які стають міністрами ЄС, комісарами, й вони визначають умови, в яких будуть жити громадяни, які податки вони будуть платити, якими будуть зміни в енергетиці, в охороні довкілля, в космосі, автомобілебудуванні тощо.
Радник директора Національного інституту стратегічних досліджень зазначив, що певною мірою простір Європейського Союзу відчуває негативні тенденції у двох основних сферах.
“Перше — це людський вимір, а саме міграція. Дедалі більше іноземних мігрантів з’являється на території Європейського Союзу, й не всі вони хочуть жити за правилами, які в ньому склалися. Ось це проблема, і її намагаються вирішувати. Друга проблема — це проблема навколишнього середовища в широкому сенсі цього слова. Тут і енергетика, тут і біорізноманіття, тут і правила співвідношення “людина — навколишнє середовище”, тут і питання фермерів — цілий клубок, й кожна ниточка в цьому клубку дуже серйозно впливає на життя мільйонів людей. Як це збалансувати? Як ухвалити так звану “Зелену угоду” та водночас не нашкодити теперішній економіці та соціальним відносинам? Це дуже складно”, — сказав Веселовський.
Він наголосив, що в кожної країни Євросоюзу свій підхід, триває складний процес, учасником якого в осяжному майбутньому стане й Україна.
“Ба більше, ми вже сьогодні повинні в нашому законодавстві ухвалювати ті рішення, які зараз проєктуються в Європейському Союзі, тому що нам доведеться їх виконувати”, — зазначив Веселовський.
Читайте також: У ЄС стартували вибори до Європарламенту — подробиці
Раніше політолог Володимир Фесенко висловив думку, що результати майбутніх виборів до Європарламенту не вплинуть на політику Європейського Союзу щодо України. Все-таки більшість європейських сил зараз підтримують Україну та засуджують російську війну проти України.