Європа вступає в нову еру — домагається незалежності у військовій сфері: подробиці (ВІДЕО)

Эммануэль Макрон. Фото: president.gov.ua

Європа має прагнути до автономності у сфері оборони, заявив президент Франції Еммануель Макрон під час спілкування з інтернет-користувачами. За його словами, якщо озброєння, як і раніше, купувати у США, то Європа не зможе досягти незалежності у військовій сфері. Як на думку президента Франції необхідно розвивати європейський оборонний потенціал — у матеріалі FREEДOM.

Президент Франції закликав союзників ухвалити стратегічні рішення для оборони Європи. Крім того, він пропонує запровадити спільне європейське фінансування для збільшення закупівель і виробництва зброї. Макрон переконаний, що Європі буде складно мати об’єднану армію. Натомість можна створити спільні можливості для оборони. Інакше, за його словами, Європа не зможе стати більш автономною.

“Ми, європейці, повинні збільшити наші військові зусилля. У нас, французів, сильна армія, найефективніша в Європі — нам доведеться зміцнювати нашу оборону і нашу безпеку. Я хочу організувати найближчими тижнями масштабне загальноєвропейське фінансування для збільшення закупівель і виробництва у сфері оборони”, — заявив Макрон.

Франція також має підвищити частку свого оборонного бюджету, впевнений президент держави. На зустрічі з парламентськими фракціями і групами він запропонував Національним зборам — парламенту країни — розглянути збільшення витрат на оборону до 5% ВВП.

Президент нагадав, що в 1960-х, 1970-х і 1980-х роках, тобто за часів холодної війни, у Франції були такі показники. Але після падіння Берлінської стіни, інвестиції скоротили. Сьогодні Франція витрачає на оборону близько 2% ВВП.

“Настає час, коли нам доведеться вкладати ще більше коштів, як у Франції, так і в Європі, щоб зміцнити нашу оборону і безпеку. Не знаю, чи є 5% достатньою цифрою для Франції, але в будь-якому разі нам доведеться підвищувати ці витрати. Не виключаю запуск накопичувального механізму. Ми входимо в еру, коли кожен із нас має запитати себе, що ми можемо зробити для французької нації та Республіки, і в цьому сенсі такий механізм накопичень був би дуже гарною ідеєю”, — зазначив президент Франції.

За останні кілька днів він неодноразово спілкувався з президентом України Володимиром Зеленським. Глави держав скоординували дипломатичну роботу на найближчий час.

“Під час розмови президенти України та Франції поділилися деталями своїх контактів із лідерами іноземних держав і скоординували позиції, спільні плани та наступні кроки. Володимир Зеленський та Еммануель Макрон також детально обговорили погляди на безпекові гарантії”, — заявили у пресслужбі Офісу президента України.

Зокрема, глави держав обговорили підготовку до візиту Макрона до Вашингтона. За словами президента Франції, він має намір зустрітися з Трампом і закликати його не бути слабким перед обличчям Путіна, оскільки це не в інтересах Вашингтона.

“Як же тоді ви можете бути авторитетним перед обличчям Китаю?” — сказав Макрон.

Як зазначив держсекретар Франції у справах Європи Бенджаменн Хаддад, Макрон приїде, щоб “донести голос європейців і сказати, що майбутнє України не може бути вирішено без них”.

Відвідати Вашингтон готується і прем’єр Великої Британії Кір Стармер. Інформацію про майбутні візити Макрона і Стармера підтвердили в Білому домі. Там заявили, що лідери Франції та Великої Британії приїдуть до Сполучених Штатів окремо і назвали дати запланованих візитів.

“Наступного понеділка [24 лютого] президент [Трамп] прийме президента Франції Еммануеля Макрона, а в середу [26 лютого] Білий дім також відвідає прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер”, — заявила прессекретарка Білого дому Керолайн Левітт.

Як пише The Telegraph, глава уряду Великої Британії закличе президента США Дональда Трампа тримати американські винищувачі та ракети в Європі в стані готовності на випадок, якщо Росія порушить умови будь-якого потенційного перемир’я. Крім того, Стармер, імовірно, привезе до Сполучених Штатів стратегію розгортання військ Європи в Україні.

“Кір Стармер представить Дональду Трампу план відправки в Україну щонайменше 30 тисяч європейських військовослужбовців у спробі забезпечити американський захист цього розгортання. Очікується, що прем’єр-міністр детально розповість про те, як європейські сили могли б контролювати будь-яку угоду про припинення вогню, укладену за посередництва президента США”, — ідеться в публікації.

Питання про миротворчу місію в Україні розглядають і в Парижі. За словами Макрона, Франція, ймовірно, буде готова ввести війська, щоб гарантувати мир тільки в разі, якщо його вдасться досягти шляхом переговорів.

Читайте також: Позиція ЄС у питанні досягнення справедливого миру залишається незмінною, — де Кеерсмакер

Раніше повідомлялось, що президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наступного тижня вирушать до Вашингтона. Як пише The Telegraph, Стармер везе з собою стратегію розгортання військ Європи в Україні.

Прямий ефір