Європа відчуває певні наслідки санкцій, запроваджених щодо Російської Федерації, але від дії санкцій страждає саме російська економіка. Про це доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Олексій Плотніков сказав в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Він зазначив, що кремлівська пропаганда активно експлуатує посил, що антиросійські санкції нібито б’ють насамперед по Європейському Союзу.
“Все-таки Західна Європа, західний цивілізований світ, він був зав’язаний на Російську Федерацію, він був зав’язаний на постачання насамперед енергоносіїв. І для Заходу потрібен якийсь час, щоб перебудуватися у процесі відмови від отримання нафти, відмови від отримання газу з Російської Федерації. Звичайно, це не просто робиться. Звичайно, тут потрібні певні зусилля, тут треба, умовно кажучи, перебудуватися на норвезький газ, на скраплений газ із США, який постачатиметься до європейських портів. Тобто це миттєво не відбувається. І з цієї точки зору, якщо вважати, що це антиросійські санкції, які б’ють по Західній Європі… Ну, це з такою дуже натяжкою. Скоріше, це витрати санкцій. Тобто це те, що йде паралельно із санкціями, і західний світ ніби відчуває факт того, що він запровадив санкції проти Росії. Це не те, що каже кремлівська пропаганда, це не антиросійські санкції, які б’ють по Заходу. Це, ймовірніше, ціна питання до певної міри. Це, ймовірніше, витрати на введення санкцій. Але в будь-якому випадку удар іде по Російській Федерації”, — сказав Плотніков.
Він також зазначив, що світова економіка зіткнулася з певними проблемами у зв’язку з пандемією COVID-19, коли зламалися логістичні ланцюжки поставок з Азії, між Китаєм та США, між Китаєм та Європою тощо. Санкції, які стали наслідком відповіді західних країн на дії Росії, наклалися на наслідки карантину.
“Якби не було коронавірусу, якби Західна Європа та Сполучені Штати йшли на підйомі економіки, процвітали, то, я думаю, взагалі ніхто б не говорив про те, що були якісь наслідки введення санкцій проти Російської Федерації, якісь побічні ефекти запровадження санкцій. Але, на жаль, і Західна Європа, і Сполучені Штати, і інші країни світу, вони таки увійшли в цю ситуацію, маючи наслідки коронавірусу і відповідних обмежень у торгівлі, і зростання цін, і зростання інфляції, і цілої низки інших чинників”, — пояснив економіст.
Він також розповів, що критично ставиться до мітингів, які зараз почали активно організовуватись у деяких країнах Європи, з вимогами про зняття санкцій із Російської Федерації.
“У мене дуже багато сумнівів у щирості цих мітингів і щодо Чехії, і Німеччини, і інших країн. Ну, тут, по-перше, організатори — політичні сили, які завжди були солідарні або симпатизували Кремлю, які вважалися фактично проросійськими або умовно проросійськими. І ці вимоги, вони, швидше, лежать, от скажімо, в тих меседжах, які вивертають російські канали, ніж вони лежать з погляду навіть якоїсь логіки, логіки західного розвитку, тієї логіки, яку пояснюють лідери західних країн у телезверненнях перед своїми громадянами. Тобто я ці мітинги дуже з великою недовірою сприймаю. Це, швидше, мітинги організовані. Вони більше відповідають інтересам Російської Федерації, ніж інтересам громадян тих країн, де вони проходять”, — переконаний Плотніков.
Читайте також: Війна в Україні та газовий шантаж — причини інфляції в ЄС: чим обернеться для самої Росії (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Євросоюзі вже готують восьмий пакет санкцій проти Росії. Українська сторона наполягає, що має йтися про ще більш жорсткі обмеження в енергетичній сфері та відключення всіх російських та білоруських банків від системи SWIFT.