Європа готується до можливого нападу Росії — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

У Швеції закликають громадян бути готовими до війни. Міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін закликав шведів побудувати “тотальну оборону країни”. Стокгольм також оголосив, що 2025 року відправить свої війська до Латвії для стримування Росії. У Європейському Союзі обговорюють ідею створення об’єднаної армії. Європа готується до можливого нападу Росії, повідомляє FREEДОМ.

У Латвії підтримують заборону на імпорт зерна з Росії. Міністр економіки країни Віктор Валайніс вважає, що це підвищить ефективність санкцій щодо країни-агресора. У Латвії називають Росію “головною загрозою для Європи”.

“Росія не зупиниться, Росію можна тільки зупинити. Зупинка Росії в Україні не означає, що це кінець. Це просто означає, що нам доведеться продовжувати. Це те, що важливо для НАТО: нам доведеться працювати над довгостроковою стратегією стримування Росії”, — сказав міністр закордонних справ Латвії Крішьяніс Каріньш в інтерв’ю Financial Times.

Країни Балтії зміцнюють оборону і переозброюються. 2024 року на військові збори в Естонії призвуть 17 тисяч резервістів. А в травні пройдуть масштабні маневри “Весняний шторм”. Литва щорічно виділятиме по 30 млн євро на безпілотники для своїх збройних сил. Про це заявив заступник міністра оборони країни. Планують модернізувати систему протиповітряної оборони (ППО) та артилерію. А для цього хочуть значно збільшити фінансування оборони.

“Зараз з’явилася така політична воля і підтримка громадськості. Тому що були такі слова, що немає війни, то навіщо цей військовий бюджет, краще віддавати школам, пенсіонерам тощо. Зараз таких уже голосів майже немає. Ось це якраз ці наслідки цієї війни”, — каже литовський журналіст Аудрюс Сяурусявічюс.

У Європі вважають, що режим Путіна загрожує безпеці на континенті. Уряд Швеції звернувся до громадян країни з попередженням — війна може прийти до країни.

“Багато хто говорив про це до мене, але дозвольте мені зробити це офіційно, більш просто і з оголеною ясністю: у Швеції може бути війна”, — заявив міністр цивільної оборони Швеції.

У країні вже почалося обговорення нової оборонної стратегії. Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що 2025 року Стокгольм відправить війська до Латвії у складі очолюваних Канадою сил для стримування Росії, попри те, що держава ще не стала повноправним членом НАТО. Швеція готова надати свої військові підрозділи для захисту країн Балтії, сказав глава уряду.

“Ми і наші сусіди живемо в безпосередній тіні загарбницької війни Росії проти України. Але погрозами, дезінформацією і кібератаками Росія намагається дестабілізувати всю Європу”, — сказав прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.

Європейські політики вважають, що Росія становитиме загрозу навіть після перемоги України. Євросоюзу потрібна своя — об’єднана армія. На думку глави МЗС Італії Антоніо Таяні, Європі необхідні спільні миротворчі сили, які могли б брати участь у запобіганні та врегулюванні можливих конфліктів.

“Якби не проблема з Росією, то, напевно, і проблема об’єднання армій не стояла б так гостро. Перший крок, до якого вони йдуть у ЄС, це, напевно, створення об’єднаного угруповання повітряної оборони, створення кола зенітно-ракетних комплексів, які можна розставити по периметру Євросоюзу”, — коментує генерал-майор запасу СБУ, директор Агентства реформування сектору безпеки Віктор Ягун.

Але зупинити агресію Росії можна іншим шляхом. Для цього потрібно зосередитися на підтримці України. Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав країни ЄС збільшити військову допомогу Києву у 2024 році.

“Я закликаю наших союзників у Європейському Союзі також активізувати свої зусилля на користь України… Європа повинна продемонструвати, що вона стоїть на боці України, на боці свободи, міжнародного права і європейських цінностей”, — цитується Шольц у публікації видання Handelsblatt.

Німеччина посідає друге місце у світі після США за обсягами допомоги Україні. 2024 року Берлін планує відправити Києву зброї та спорядження на 8 млрд євро, повідомляє Deutsche Welle. Тим часом Вашингтон доручив компаніям військово-промислового комплексу надати Україні доступ до передових військових технологій, пише агентство Reuters. За інформацією джерела, деякі компанії вже безпосередньо працюють з українським урядом.

Читайте також: Підтримка України та нова оборонна стратегія — Швеція готується до загрози з боку Росії (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Європа має готуватися до довгострокової конфронтації з Росією, упевнений міністр закордонних справ Швеції Тобіас Біллстрем. А глава МЗС Італії Антоніо Таяні вважає, що Євросоюз потребує об’єднаної армії. На його думку, Європі необхідні спільні миротворчі сили, які могли б брати участь у запобіганні можливим конфліктам та їхньому врегулюванні.

Прямий ефір