Близько 9,5 млн доларів виділила Велика Британія на закупівлю дронів для Збройних сил України (ЗСУ). Про це повідомили в британському уряді. Лондон планує придбати ударні та розвідувальні безпілотні літальні апарати (БпЛА), які будуть інвестовані через коаліцію безпілотників, очолювану Британією та Латвією. У найближчому майбутньому коаліція отримає ще 20 млн доларів, сказано в заяві. Кошти виділять Німеччина, Канада і Люксембург, інформує FREEДОМ.
Країни Європи готові підтримати Україну в разі, якщо нова адміністрація в Білому домі вирішить скоротити допомогу. Про це заявив глава польського Міністерства закордонних справ (МЗС).
Радослав Сікорський уже провів на цю тему переговори з колегами з Франції, Німеччини, Італії, Британії та Іспанії.
“У нас немає ілюзій. Путінська Росія залишається однією з найважливіших загроз безпеці не тільки для Європи, але й для світового порядку. Її метою залишається остаточне руйнування архітектури європейської безпеки. Ми повинні рішуче протистояти її імперським амбіціям”, — заявив глава МЗС Польщі Сікорський.
Уряд Данії передасть Україні ще дві партії винищувачів F-16. Загалом Київ отримає від Копенгагена 19 літаків такого типу.
Крім того, Данія виділить понад 130 млн євро на розвиток українського оборонно-промислового комплексу. Про це заявила прем’єр-міністерка країни Метте Фредеріксен під час візиту до Києва в тисячний день повномасштабної війни.
“Ці інвестиції мають великий вплив на ситуацію на полі бою. Наша підтримка — надовго. Як частина наших двосторонніх безпекових угод, ми виділили 8 млрд євро на військову підтримку України до 2028 року. Звичайно, Україна як суверенна країна має право вирішувати своє майбутнє. Результат цієї війни визначатиме не тільки майбутнє України, але й усієї Європи, визначатиме те, в якому світовому порядку ми, європейці, житимемо”, — зазначила прем’єр Данії Фредеріксен.
“Цей пакет насамперед на дуже потрібні нашій державі далекобійні можливості. Загалом, Данія вже надала нашій країні понад 20 пакетів оборонної підтримки і це врятувало тисячі життів в Україні. Ми створили разом спеціальну модель, “данську модель” розвитку оборонної промисловості в Україні. Вона дає змогу об’єднувати й інші країни навколо інвестицій у виробництво зброї в Україні — це артилерія, наші “Богдани”, також ракети, далекобійні дрони”, — наголосив президент України Володимир Зеленський.
Крім прямої військової допомоги партнери Києва опрацьовують те, якими можуть бути гарантії безпеки для України.
Побоюючись того, що новообраний президент США Дональд Трамп може категорично виступити проти членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО), у деяких європейських країнах не відкидають відправлення власного військового контингенту на лінію дотику або ж у якості інструкторів.
“Якщо ми говоримо про реальні гарантії безпеки, це означає справедливий мир, тоді ми говоримо про членство в НАТО. Але без США це неможливо. Тому треба говорити про будь-яку форму гарантій, навіть у сенсі чобіт на землі. Є багато переговорів і багато комунікацій у Європі, а також із командою Трампа та адміністрацією”, — акцентував глава МЗС Естонії Маргус Цакхна.
Питання посилення військової підтримки України серед іншого обговорять у Таллінні в середині грудня лідери військового партнерства Об’єднаних експедиційних сил. На саміті будуть присутні представники Британії, країн Балтії та Скандинавії — держав, які надають Україні дві третини європейської допомоги.
Читайте також: Україна отримала дозвіл на далекобійні удари ракетами ATACMS по Росії: як це вплине на перебіг війни (ВІДЕО)