Україна стає невіддільною частиною нової архітектури безпеки, а провідні європейські країни роблять конкретні кроки щодо її зміцнення. На тлі цих процесів Росія продовжує ставити нові вимоги, проте європейські партнери усвідомлюють, що поступки Москві загрожують серйозними наслідками. Про це сьогодні, 28 березня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла докторка філософії, експертка з питань зовнішньої та внутрішньої політик Людмила Покровщук.
У Європі активно формується нова система безпеки, до якої Україна включена як її важливий елемент. Цей процес прискорився завдяки останньому саміту “коаліції охочих”, який відбувся у Парижі 27 березня. На саміті було ухвалено конкретні рішення.
“Ми бачимо, що Європа більше не обмежується рамками Євросоюзу. Вона будує нову систему безпеки з урахуванням України. Це не просто заяви: Великобританія, Франція і Німеччина вже відправляють військові делегації в Україну для розробки покрокового плану дій”, — зазначила експерт.
Цей план включає не тільки політичні декларації, а й детальне опрацювання механізмів взаємодії між країнами, що особливо важливо на тлі тиску з боку Москви, який зростає. Росія, ймовірно, збільшуватиме кількість своїх ультимативних вимог, оскільки її стратегія заснована на максимальному завищенні ставок.
“Що ближче ми до будь-яких переговорів, навіть тимчасового перемир’я, то більше Росія виставлятиме ультиматуми. Її політика — завищувати ставки. Однак європейські партнери мають усвідомлювати, що на такі умови йти не можна”, — пояснила Покровщук.
Попри консолідацію Європи, зберігаються розбіжності між окремими країнами, особливо щодо питань миротворчого контингенту. Деякі держави, включно з Італією та Хорватією, заявляють про небажання спрямовувати свої сили в Україну, проте загалом участь у створенні нової архітектури безпеки залишається пріоритетом для всіх.
“Кожна країна бачить свою роль по-різному. Італія і Хорватія не хочуть брати участь у миротворчому контингенті, але це їхня позиція. Україна лише хоче, щоб усі країни зробили свій внесок у створення цієї системи. У найближчі три тижні, як зазначив президент Макрон, буде остаточно узгоджено схему участі кожної країни”, — наголосила спікер.
Читайте також: Франція та Британія вивчать в Україні можливість розгортання сил стримування — підсумки саміту “коаліції охочих”
Нагадаємо, 27 березня у Франції відбувся саміт “коаліції охочих”, який зібрав лідерів 31 країни для обговорення оперативної допомоги Україні та умов надання післявоєнних гарантій. Президент України Володимир Зеленський наголосив, що всім потрібен один чіткий і зрозумілий план дій, який буде реальним до виконання.
Читайте також: Посилення санкцій та обороноздатності України: Зеленський у Парижі назвав перші кроки до припинення війни