ЄС за допомогою санкцій посилає Москві сигнал про неприпустимість проросійського реваншу в Молдові, — Фесенко

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Запровадження санкцій проти низки проросійських діячів у Молдові свідчить про готовність Європейського Союзу не допустити дестабілізації в країні. Таку думку сьогодні, 1 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.

Він наголосив на важливості та своєчасності внесення до санкційних списків осіб із російським і молдавським громадянством, діяльність яких спрямована проти Молдови, а також і України.

“Ось сам факт таких санкцій свідчить про те, що в Європейському Союзі вже приділяють та будуть далі приділяти особливу увагу безпеці Молдови. Не тільки в широкому контексті забезпечення заходів безпеки, розв’язання проблеми Придністров’я, але й внутрішньополітичної безпеки. Ось той самий проросійський реванш — ніби через санкції надсилається сигнал Москві: ми прекрасно розуміємо, що ви хочете дестабілізувати ситуацію в Молдові, хочете, щоб у Молдові насильницьким шляхом фактично повернулися до влади проросійські сили. Це буде викликом для всієї європейської безпеки. І Європейський Союз таким чином показує — ми не допустимо цього”, — сказав Фесенко.

На його думку, той факт, що санкції торкнулися проросійських діячів у Молдові, активність яких спрямована й проти України, свідчить про те, що безпекові питання Молдови та України взаємопов’язані.

Читайте також: Євросоюз надав Молдові новий пакет допомоги — деталі

Нагадаємо, 7 осіб внесено до санкційного списку Євросоюзу за дестабілізуючі дії або підрив суверенітету й незалежності Республіки Молдова, а також за дії, що підривають територіальну цілісність, суверенітет й незалежність України або їм загрожують.

Під санкції потрапили політики і бізнесмени — громадяни Молдови та Росії, залучені в дестабілізуючу діяльність. Деякі з них пов’язані зі справою про “банківське шахрайство”, яке призвело до величезних збитків у бюджеті Молдови. Інші пов’язані із зусиллями Кремля з дестабілізації Молдови, наприклад, шляхом планування демонстрацій із застосуванням насильства, фінансових порушень, несанкціонованого вивезення капіталу і підтримки проєктів Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії.

Крім того, до списку, пов’язаного з Україною, внесено двох осіб, які надавали підтримку російським збройним силам та співпрацювали з російською окупаційною владою.

Прямий ефір