ЄС у статусі спостерігача Міжнародної коаліції з повернення дітей допоможе залучити ресурси та розслідувати злочини — думка

Прапор Євросоюзу. Фото: gettyimages.com

Європейський Союз став спостерігачем у Міжнародній коаліції з повернення українських дітей, незаконно депортованих Росією, що дозволить залучити до коаліції організації, ресурси, а також допоможе розслідуванню злочинів. Про це сьогодні, 21 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA Онисія Синюк.

“Це може відкрити двері для того, щоб до коаліції приєднувалися й інші організації, як урядові, так і неурядові. Акцент був насамперед на притягненні до відповідальності російських злочинців. Від ЄС може бути допомога як у розслідуваннях, так і будь-яка фінансова та експертна допомога в наших розслідуваннях”, — сказала вона.

Консолідована позиція Європейського Союзу дасть можливість використати інструменти та ресурси ЄС більшою мірою, наголосила експертка.

“Це говорить про єдність думок і єдність позицій, зокрема в питанні про дітей. У європейських держав, які є членами Європейського Союзу, буде більш єдина позиція з цих питань і єдина підтримка у цих питаннях. І це консолідована позиція у використанні ресурсів і можливостей, інструментів Європейського Союзу для подальшої санкційної політики й так далі”, — пояснила вона.

Читайте також: Як Україні допоможе ЄС у статусі спостерігача Міжнародної коаліції з повернення дітей, пояснила Рашевська


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати жителів Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню до України.

Прямий ефір