ЄС стурбований: куди рухається Грузія (ВІДЕО)

Прапори ЄС та Грузії. Фото: eurointegration.com.ua

У Брюсселі стурбовані тим, що Грузія віддаляється від ЄС. Про це повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель, додавши, що Євросоюз розгляне “дії у відповідь” для Тбілісі. Представники правлячої партії Грузії назвали такі заяви погрозами, звинувативши опозицію в дестабілізації країни, повідомляє FREEДОМ.

Ухваливши закон “Про прозорість іноземного впливу”, який серйозно ускладнює роботу неурядових організацій, грузинська влада зробила різкий розворот у бік Москви. Керівництво країни почало лише сильніше закручувати гайки. Грузинський парламент ухвалив закон про заборону пропаганди ЛГБТ, що обмежує права сексуальних меншин. А тепер партія влади “Грузинська мрія” хоче визнати найбільшу опозиційну силу “Єдиний національний рух” неконституційною. У “Грузинській мрії” пояснюють, що таким чином хочуть сформувати конституційну більшість та нібито навести лад у країні.

“В умовах, коли роль опозиції в країні грає керована ззовні злочинна група політиків з “Національного руху”, державі постійно доводиться ходити мінним полем, через що ризик втрати країни залишається постійно актуальним”, — заявили в “Грузинській мрії”.

Все це “Грузинська мрія” робить на тлі наближення парламентських виборів, які мають відбутися 26 жовтня. Щоб ще більше розчистити електоральне поле, у Грузії ухвалили поправки до Виборчого кодексу. Вони встановлюють 5-відсотковий поріг для проходу до парламенту. Крім того, через дії влади виборчий процес стає менш прозорим. Ухвалені поправки зменшують присутність опозиції у виборчій комісії, а після ухвалення закону про “іноагентів” з країни пішли деякі центри дослідження громадської думки. На думку експертів, грузинська влада також сподівається перемогти, граючи на розколі опозиції.

“Вони знають, що опозиція не об’єднується, вони знають, що опозиція через відсутність об’єднання більш слабка, і вони дозволяють собі так поводитися. Продовження якихось репресивних заходів, обіцянки, що після виборів ми взагалі знищимо всі незалежні ЗМІ, опозицію тощо. Вони це прямо говорять у виступах”, — зазначив громадський діяч, директор Фонду “Свободная Россия” на Південному Кавказі Єгор Куроптєв.

Політика грузинської влади дедалі більше віддаляє країну від Європи. У червні у Брюсселі повідомили, що дії Тбілісі суперечать цінностям ЄС і що євроінтеграція країни фактично припинена. Також там додали, що заморозили 30 млн євро допомоги для Грузії, що зберігаються в Європейському фонді миру. Пізніше у Брюсселі заявили про розгляд повного припинення фінансової допомоги уряду країни. Аналітики вважають, що “Грузинська мрія” штовхає країну до орбіти союзників Москви та Пекіна, що може привести її до міжнародної ізоляції.

“Вони в принципі готові до того, що проти них вводитимуться санкції, готові до подальшого погіршення, маргіналізації на міжнародній арені тощо. За грузинську демократію зараз борються грузинські добровольці, які у складі ЗСУ в Курській області. Якщо там вдасться перемогти, то й у Грузії все буде гаразд, і у Вірменії все буде гаразд, і в багатьох країнах усе буде нормально”, — коментує Єгор Куроптєв.

Тим часом влада Грузії веде кримінальне переслідування добровольців, які воюють на боці України. У липні грузинів, які вирушили воювати проти російської армії, серед них був і Надим Хмаладзе, викликали до суду в справі про планування державного перевороту. Як сказав командир грузинського легіону Мамука Мамулашвілі, таким чином влада країни допомагає Кремлю “відловлювати” добровольців, на яких у Росії відкрито кримінальні справи за участь у війні на боці України.

Читайте також: Скандальний закон про “іноагентів” набув чинності — ситуація в Грузії (ВІДЕО)

Нагадаємо, на думку члена політради “Єдиного національного руху” Грузії Дмитра Шашкіна, грузинське суспільство готове змінити проросійську владу на виборах.

Прямий ефір