Брюссель розглядає можливість позбавлення права голосу Угорщини в Раді ЄС, але пріоритетом є пошук компромісного рішення, — Петренко

Ігор Петренко. Скріншот: uatv.ua

Брюссель розглядає можливість використання статті 7 Договору про Європейський Союз, що передбачає призупинення певних прав, включаючи голосування в Раді ЄС, у відношенні Угорщини, проте існують певні побоювання. Про це сьогодні, 15 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Петренко. 

“Угорщина використовує питання України, щоб шантажувати Європейський Союз і виторговувати для себе отримання коштів, при цьому не виконуючи зобов’язань, припустимо, у сфері верховенства права. І, безумовно, це викликає роздратування, особливо на тлі розуміння необхідності підтримки єдності ЄС, коли ворог — Росія — активно діє над тим, щоб розколоти його”, — сказав він.

Тому, за його словами, застосування статті 7 Договору про Європейський Союз — один з інструментів, який може задіяти Брюссель. 

“Така ймовірність, вона існує. Європейський Союз не дуже хоче вдаватися до цієї дії, оскільки це своєрідна скринька Пандори, — якщо її відчинити, то потім можна трохи зловживати. Але, все ж таки вони намагаються знайти певний компроміс у тому, щоб поки що його не застосовувати. Загалом ті розмови, які точаться, і те, що збирають підписи, це показують високий ступінь роздратування діями Орбана і показує рішучість, що готові йти вже на надзвичайні заходи в тому, щоб припинити вакханалію, яку зараз робить Орбан”, — підсумував Ігор Петренко.

Читайте також: Єврокомісія продовжує шукати одностайність у питанні виділення Україні 50 млрд євро

Нагадаємо, депутат Європейського парламенту від Фінляндії Петрі Сарвамаа запропонував застосувати проти Угорщини процедуру відповідно до частини 2 статті 7 Договору про ЄС. Вона передбачає можливість призупинення певних прав, включно з голосом у Раді ЄС, щодо держави, яка неодноразово порушувала цінності Євросоюзу.

Раніше Угорщина наклала вето щодо поправки до бюджету ЄС, яка передбачала надання Україні фінансової допомоги у розмірі 50 млрд євро протягом 2024–2027 років.

Прямий ефір