ЄС робить більше для України, ніж міг припускати, і далі вишукуватиме додаткові можливості для допомоги, — Климпуш-Цинцадзе

Ілюстративне фото: Facebook

Попри повномасштабне вторгнення Росії, Україна активно бореться за своє майбутнє у складі Європейського Союзу. А Брюссель зробив більше, ніж міг припускати, щодо допомоги Україні. Про це сьогодні, 22 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила народна депутатка України, голова комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Брюссель, напевно, несподівано сам для себе робить більше порівняно з тим, що він припускав, може робити для України. І це теж дуже важливо приймати, розуміти і бути вдячними за цю допомогу. Безумовно, ми бачимо, як протягом цих півтора року після того, як війна перейшла в стадію повномасштабної агресії, як Брюссель розробляє додаткові інструменти допомоги для України, використовуючи і можливості спільної купівлі озброєнь, снарядів для України, надаючи додаткові гарантії фінансової допомоги в той час, коли наш бюджет не справляється із зобов’язаннями, які є в уряду перед громадянами України, передусім у соціальній сфері, у державній, публічній сфері тощо”, — сказала вона.

Нардепка наголосила, що Європейський Союз дійсно дуже гнучко підходить до того, щоб шукати варіанти, як допомогти Україні.

“Безумовно, можна і потрібно робити більше, оскільки, на жаль, Росія не зупиняється у своїх спробах знищити країну в різні способи”, — зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Очільниця профільного комітету висловила впевненість, що Європейський Союз і далі вишукуватиме додаткові можливості для допомоги Україні. А Київ має ретельно підходити до своїх завдань щодо членства в ЄС.

“Щодо семи рекомендацій, семи умов, які супроводжували рішення про кандидатство, це, перш за все, експертні оцінки, можливі надання якихось знань, елементів того, що можна зробити і як це працювало в різних інших країнах Євросоюзу. Це те, що може зробити Європейський Союз для нас. Якраз це і відбувається. Тому мені здається, що щодо домашнього завдання на цьому етапі все-таки м’яч, перш за все, на території України, на нашій території поля, і ми зобов’язані максимально виконати ті завдання”, — каже вона.

Україна точно здатна і може виконати поставлені завдання на шляху до членства в ЄС.

“Єдину річ, де я бачу потенційно необхідність того, щоб ми мали досить навіть жорстку розмову щодо захисту нашого національного інтересу з Євросоюзом, це щодо експертної оцінки Венеціанської комісії, яка стосується закону про нацменшини і про національні громади. Тому що я погоджуюся з думкою тих колег, експертів, які вважають, що Венеціанська комісія, власне, відійшла від своїх якихось принципів, навіть використала подвійні стандарти. Тому що аналогічний десь багато в чому підхід України, який є аналогічним підходу Латвії, був зовсім по-іншому трактований Венеціанською комісією. Тут у нас є поле для того, щоб отримати глибше розуміння ситуації, в якій ми перебуваємо, і, перш за все, тієї війни, яку Росія веде проти України”, — підсумувала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: “Не перемовини про перемовини”: Україна успішно просувається на шляху до Євросоюзу — деталі

Нагадаємо, раніше Климпуш-Цинцадзе повідомила, що сьогодні, 22 червня, буде представлено проміжний звіт Європейської комісії щодо членства України в ЄС. Учора проміжна оцінка була надана послам країн Європейського Союзу.

Прямий ефір