ЄС приймає Індо-Тихоокеанських міністрів у Стокгольмі: експерт назвав головні теми зустрічі

Скриншот: uatv.ua

Мета Індо-Тихоокеанського міністерського форуму ЄС у Стокгольмі полягає у зміцненні партнерства ЄС та Азійсько-Тихоокеанського регіону. У рамках заходу обговорюватимуться, зокрема, тема вторгнення РФ в Україну. Про це розповів сьогодні, 12 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

Він зазначив, що у Форумі беруть участь близько 60 міністрів закордонних справ, а також представники регіональних організацій та інших партнерів. У рамках форуму заплановано три паралельні круглі столи, у кожному з яких буде близько 20 учасників.

“Очікується, що в дискусіях фігуруватиме тематика вторгнення Росії в Україну, яку офіційні особи називають найгіршою безпековою кризою в Європі за останні десятиліття”, — сказав Желіховський.

Китай не був запрошений на зустріч, і це пов’язано з тим, що підтримка Пекіном Москви призвела до падіння іміджу КНР у Європі до історичного мінімуму, додав експерт.

Таким чином, суспільство та політики Європи стали більш уважно ставитися до проблем безпеки у Східній Азії. Він додав, що замість зниження уваги Європи до Азії вона, навпаки, збільшилася, інтерес тільки підвищується.

“Головною метою взаємодії Європи та Азійсько-Тихоокеанського регіону є створення конкурентної переваги над іншими світовими державами. Нині на Тихоокеанський регіон припадає близько 2/3 глобального зростання та разом із Євросоюзом 70% світової торгівлі”, — пояснив гість ефіру.

Під час обговорень будуть розглянуті різні аспекти, зокрема спільні проблеми, пов’язані з безпекою торгівлі та глобальними виробничими надлишковими ланцюжками, а також екологія, цифровізація та енергобезпека.

Нагадаємо, що 13 травня голова Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба відвідає Стокгольм, де зустрінеться з міністрами закордонних справ ЄС та Індо-тихоокеанського міністерського форуму.

Прямий ефір