Європейський Союз (ЄС) пропонує тимчасово використовувати заморожені активи росіян, які потрапили під санкції, і дохід спрямовувати в Україну. Але цей механізм недостатній для відновлення втрат у війні Росії проти України. Таке рішення показує, що ЄС займає вичікувальну позицію підсумків війни, бо боїться Російської Федерації. Таку думку сьогодні, 13 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник аналітичного напрямку Мережі захисту національних інтересів “АНТС” Ілля Несходовський.
Експерт пояснив, який механізм запропонував ЄС для використання заморожених активів.
“Наприклад, грошові активи зберігаються в банках, відповідно, на них нараховуються відсотки. Або ці активи вкладаються в цінні папери, на них теж буде нараховуватися дохід. І ось саме цей відсоток піде Україні. Це теж немаленька сума, оскільки обсяг інвестицій великий, то це буде близько 10-20 млрд дол. на рік. Але нам це катастрофічно мало. Тобто це недостатньо для того, щоб компенсувати наші втрати”, — сказав він.
Правильний механізм — конфіскація російських активів і передача їх Україні, вважає Несходовський.
“Цей механізм [який пропонує ЄС] нам не дуже підходить, нам потрібні безпосередньо покарання і докази того, що стався злочин, і, відповідно, за цей злочин буде покарання у вигляді конфіскації активів і передачі Україні. Ось тоді цей механізм правильний. Тому Європейський Союз, як на мене, просто очікує, як закінчиться ця війна. Вони Росію, говорімо відверто, бояться”, — пояснив він.
Експерт додав, що, коли українська армія зможе вийти на кордони 1991 року, в Україні залишиться багато зруйнованих міст, які необхідно відновлювати.
“Це не підходить для України. Це не перемога. Навіть якщо ми повернемося до кордонів 1991 року, у нас залишиться зруйнована країна зі зруйнованими містами та промисловістю. Нам потрібно, щоб ми повністю відновилися. Щоб люди повернулися і могли спокійно жити”, — констатував він.
Читайте також: Забирати активи потрібно у тих росіян, які безпосередньо причетні до війни Росії проти України — думка експерта