Європейська комісія запускає Стратегію готовності ЄС для підтримки держав-членів і підвищення здатності Європи запобігати та реагувати на загрози, що виникають. Її презентацію провела європейський комісар з питань готовності до криз Аджа Лябіб сьогодні, 26 березня, у Брюсселі, інформує кореспондент телеканалу FREEДOM в Європі.
ЄС прагне зміцнити свою здатність реагувати на кризи й загрози, які можуть вплинути на безпеку, економіку і повсякденне життя громадян. Нова стратегія спрямована на захист ключових суспільних функцій, від енергопостачання та фінансової стабільності до кібербезпеки та критичної інфраструктури. Особлива увага приділяється підвищенню обізнаності та готовності населення, щоб кожен громадянин знав, як діяти в умовах надзвичайних ситуацій.
Важливу роль у реалізації стратегії відіграє ефективна координація кризового реагування. Це включає розвиток механізмів прогнозування та передбачення потенційних загроз, що дасть змогу завчасно вживати заходів. Також ЄС робить ставку на зміцнення співпраці між державними структурами та приватним сектором, оскільки компанії, постачальники послуг і технологічні гіганти відіграють ключову роль у забезпеченні стійкості європейського суспільства.
Ще один важливий аспект — розширення взаємодії із зовнішніми партнерами. Взаємодія з союзниками та міжнародними організаціями допоможе ЄС бути більш підготовленим до глобальних викликів, чи то кібератаки, чи то природні катаклізми, чи то геополітичні кризи. Ця стратегія — не просто документ, а чіткий план дій, спрямований на те, щоб Європа залишалася сильною, стійкою і готовою до будь-яких викликів майбутнього.
“450 мільйонів громадян ЄС — це 450 мільйонів причин бути краще підготовленими. Сьогоднішні загрози складні та взаємопов’язані, як ніколи. Три роки війни в Україні показали нам поле бою, де використовуються бомби, кулі, безпілотники, винищувачі, траншеї й підводні човни. Це пряма загроза європейській безпеці. Але є й інші поля битв — у наших кишенях, телефонах, комп’ютерах, електростанціях, банках, ланцюжках поставок, сировині, ЗМІ та соціальних мережах, якими ми користуємося щодня. Усе це теж стає зброєю, спрямованою проти нашого способу життя і наших демократій. ЄС стоїть перед вибором: заплющувати на це очі чи визнати реальність і підготуватися”, — заявила єврокомісарка з питань готовності до криз Аджа Лябіб.
На своїй сторінці в Х вона розмістила навчальне відео за своєю участю, в якому вона пояснює, що треба мати в так званій “тривожній валізці”, для того, щоб пережити перші 72 години кризової ситуації.
Єврокомісарка радить мати в “тривожній сумці” ліки, ліхтарик, швейцарський ніж, запас води та їжі, а також інші речі.
Читайте також: Санкції ЄС проти РФ скасують тільки після виведення російських військ з України, — Гіппер
Нагадаємо заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький заявив, що росіяни розповіли про 15 можливих сценаріїв військових конфліктів, які можуть статися до 2045 року, шість із них пов’язані з Північною Європою.
Читайте також: Безпека Європи починається з України, — Кошта