1 грудня у Брюсселі (Бельгія) відбувся черговий, дев’ятий раунд неформальних консультацій Україна-ЄС з питань правових наслідків тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Перемовини відбулися на рівні вищих посадових осіб міністерств і відомств України та Європейської служби зовнішньої діяльності і Європейської комісії.
Про це з посиланням на МЗС повідомляє UA.
Сторони обговорили увесь спектр питань, пов’язаних із тимчасовою окупацією Криму.
“Зокрема загострення безпекової ситуації в Криму та в регіоні Чорного моря, європейську політику невизнання та санкційну політику ЄС щодо Криму, розвиток діяльності Кримської платформи та зусилля України з деокупації Кримського півострова, ситуацію з порушеннями міжнародного гуманітарного права окупаційною адміністрацією РФ, питання захисту прав людини на півострові”, – йдеться у повідомленні.
Еміне Джапарова детально поінформувала європейську сторону про агресивні дії Росії та її стратегію тиску на Україну. Вона попросила мобілізувати підтримку нашої держави і сконцентрувати зусилля на тому, щоб стримати Росію від ескалації ситуації.
Сторони окремо обговорили розвиток подій у безпековій сфері, включно з триваючою мілітаризацією тимчасово окупованих територій АР Крим та м. Севастополь. Учасники засудили цілеспрямовану діяльність РФ з перешкоджання вільному судноплавству в Чорному та Азовському морях, що створює додаткову напругу та дестабілізує ситуацію в морських портах України.
Перша заступниця міністра МЗС наголосила, що українська сторона і надалі не залишатиме такі порушення без належної уваги.
“Делегація ЄС привітала успішне проведення установчого саміту Кримської платформи 23 серпня 2021 року, яка стала важливим інструментом для співпраці міжнародних партнерів з питань деокупації Криму. Головним стало номінування стороною ЄС представників до мережі постійної та швидкої комунікації між представниками міністерств закордонних справ держав-учасниць Кримської платформи”, – додали в МЗС.
Еміне Джапарова повідомила про підготовку до проведення на початку 2022 року міжнародного заходу міністерського рівня в межах Кримської платформи – Чорноморської безпекової конференції. І зазначила, що Україна розробила концепції подальшої діяльності Кримської платформи за 5 пріоритетними напрямами.
Сторона ЄС готова активізувати фінансову підтримку регіонів України, наближених до тимчасово окупованого Криму, зокрема регіон Приазов’я.
До слова, очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що визнання Білоруссю незаконної окупації Криму Росією стане ударом по українсько-білоруських відносинах.
Читайте також: Ми боремося за Крим не на білбордах, а на всіх міжнародних майданчиках, – Володимир Зеленський (ВІДЕО)