Європейський Союз не визнає вибори в Державну думу Росії і місцеві вибори в окупованому Криму. Брюссель залишається непохитним у підтримці територіальної цілісності України.
Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Представництва ЄС в Україні.
“17-19 вересня в Російській Федерації відбулися вибори до Державної думи, а також регіональні та місцеві вибори. Європейський Союз шкодує, що рішення Росії суттєво обмежити розмір і формат міжнародної місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами перешкодило її розгортанню, – йдеться у заяві.
Також зазначається, що ЄС бере до уваги дані незалежних і надійних джерел, які повідомляли про серйозні порушення. Так, напередодні виборів посилилося переслідування опозиційних політиків, організацій громадянського суспільства, незалежних медіа та журналістів. Це призвело до обмеження вибору для російських виборців, а також обмежило їхні можливості отримання повної і точної інформації про кандидатів.
ЄС вкотре висловлює своє глибоке занепокоєння у зв’язку з подальшим скороченням простору для діяльності опозиції, громадянського суспільства і незалежних голосів у Росії. ЄС закликає керівників Росії припинити цю негативну тенденцію.
Російська Федерація повинна дотримуватись зобов’язань щодо захисту прав людини та демократичних цінностей, взятих на себе в межах ООН, ОБСЄ та Ради Європи.
“ЄС не визнає і не визнаватиме незаконну анексію Російською Федерацією Криму та міста Севастополь. Саме тому Євросоюз не визнає так звані вибори, що відбулися на окупованому Кримському півострові“, – йдеться в документі.
Рішення Росії залучити до участі у виборах до Державної думи, а також у регіональних і місцевих виборах, жителів непідконтрольних урядові територій Донецької та Луганської областей в Україні, суперечить духу та цілям Мінських домовленостей. ЄС залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.
Нагадаємо, 17-19 вересня проходили вибори до Державної Думи РФ. Протягом цих двох днів спостерігачі фіксували масові порушення на виборчих дільницях – вкидання бюлетенів, “мертві душі” в списках виборців, примус до голосування. Іноді спостерігачів взагалі не пускали до дільниць.
Читайте також: “Вибори” в ОРДЛО й Криму, заручники Кремля та деоккупація: інтерв’ю із заступником глави Мінреінтеграціі Ігорем Яременком