Євросоюз має відкрити всі кластери в переговорах з Україною щодо вступу до союзу якомога швидше. Про це сьогодні, 25 лютого, у Брюсселі, перед зустріччю міністрів у справах Євросоюзу, заявила міністерка у справах ЄС Швеції Джессіка Розенкранц, передає спеціальний кореспондент FREEДОМ у Європі.
За її словами, учасники зустрічі обговорять те, як можуть ще більше збільшити допомогу Україні, а також питання посилення власної оборони.
“Уже три роки, як триває війна проти України. І я вітаю, що це — в центрі уваги лідерів ЄС. Ми також вітаємо, що буде додаткова зустріч, щоб обговорити, як ми можемо ще більше збільшити нашу підтримку України і, звичайно, більше інвестувати у власну безпеку”, — зазначила Розенкранц.
На її думку, сьогодні також важливо зосередитися на двох темах — процесі розширення ЄС і перспективах у цьому напрямі України, а також ефективному використанні заморожених активів РФ.
“Є чітке послання від країн Північної Європи та Балтії про те, що ми хочемо рухатися вперед у процесі розширення для України, щоб відкрити якомога більше, бажано всі, кластери в переговорах з Україною про членство в ЄС. А також хочемо використати всі заморожені російські активи, щоб справді змусити Росію заплатити за шкоду, яку вони завдали Україні. Це те, на що я передовсім, з нетерпінням чекаю, щоб обговорити на майбутній зустрічі”, — сказала Розенкранц.
Шведський міністр утрималася від коментарів щодо різних моделей мирного процесу, заявивши, що ЄС має робити те, що може, і на що має вплив.
“Важливо переконатися, що ЄС справді серйозно ставиться до збільшення нашої підтримки для України. Необхідно показати, що ми серйозно ставимося до власних витрат на оборону. Це те, у чому ми можемо бути гранично зрозумілі. Будь-які подальші перемовини про досягнення миру мають відбуватися за участю України, як і будь-які обговорення з питань європейської безпеки мають відбуватися за участю Європи”, — резюмувала Розенкранц.
Читайте також: Спроби досягти миру без участі України та Європи можуть загрожувати міжнародній безпеці, — Каллас
Раніше президент Литви Гітанас Науседа запропонував прискорити процес вступу України до Європейського Союзу і зафіксувати очікуваною датою 1 січня 2030 року.