Єдиною гарантією виконання безпекової угоди між Україною та США є перемога Байдена — думка

Каріна Орлова. Скріншот: uatv.ua

До двосторонньої угоди між Україною та США про гарантії безпеки можна було не включати пункт про те, що вона може бути змінена наступним американським президентом. Угода, підписана одним президентом США, завжди може бути змінена або навіть розірвана іншим. Про це сказала журналістка з Вашингтона Каріна Орлова в ефірі FREEДОМ.

“Єдиною гарантією того, щоб ця угода залишилася в роботі, є перемога Джо Байдена на виборах президента США. Там навіть не треба було прописувати цей пункт, що вона може бути скасована чи змінена”, — каже вона.

Журналістка не вважає, що Дональд Трамп, який може повернутися на пост президента США, зацікавлений у підтримці України. Хоча б тому, що Росія, на думку Орлової, не є ворогом в очах значної частини республіканців. У його каденцію головною загрозою може бути оголошений Китай, а співпраця з РФ пояснюватиметься необхідністю боротися з ним.

“Такер Карлсон вже підготував ґрунт для того, що Росія — це взагалі союзник. І далі вони просто скажуть: нам потрібна Росія, щоби боротися з Китаєм. Тому що у правих найголовніша загроза для Америки зараз — це Китай. Росія не є таким важливим гравцем, чесно кажучи, ні для Китаю, ні для Америки в боротьбі один з одним. Але вони виставлять так, що є Росія, нам потрібно боротися з Китаєм, у нас із Росією дуже багато спільного, цінностей тощо. І тому, розумієте, Росія та Путін більше не будуть ворогами чи противниками. Тому все, що робитиме Путін, це вже не сприйматиметься як удар з боку противника”, — коментує гостя ефіру.

Орлова додала, що деякі коментатори мають думку, що Трамп нібито не любить програвати, і тому у відносинах з Путіним може проявити свою непримиренність. Вона вважає це помилкою.

“Я вже кілька разів чула від кваліфікованих експертів, які в українському інформпросторі виступають, що Дональд Трамп, мовляв, так сильно не любить програвати, він весь із себе переможець. І якщо Путіну запропонує якусь угоду, а Путін його “кине”, то Трамп так роздратується, його “его” буде зачеплено так, що взагалі Росію зітре з лиця землі … Звідки ми знаємо, що Дональд Трамп такий весь переможець, не любить програвати? Ми це знаємо лише від самого Дональда Трампа. А те, що ми знаємо з фактів, це те, що Дональд Трамп, коли був президентом, дуже хотів зустрітися з Кім Чен Ином і укласти з ним угоду. Так, Трампа його оточення відмовляло від цього. Трамп, однак, зробив по-своєму. Кім Чен Ин його “кинув”, і нічого йому за це не було взагалі”, — зазначила Каріна Орлова.

Вона також звернула увагу, що заклики до “миру” Трампа і Путіна певною мірою синхронізовані, а, крім того, нагадала, що президент Трамп спустив на гальмах втручання РФ в американські вибори.

“Трамп вийшов після двостороннього саміту з Путіним, після якого він наказав знищити нотатки, які робила перекладачка, та сказав, що він вірить Володимиру. Володимир йому сказав, що він не втручався у вибори, а тому жодного втручання у вибори не було. Він просто здав свою країну”, — зробила висновок гостя ефіру.

Читайте також: Є ризики для договору про безпеку між Україною та США в разі обрання нового американського лідера, — Буряченко

Нагадаємо, 13 червня на полях саміту лідерів країн “Великої сімки” (G7) Україна підписала договори про гарантії безпеки терміном на 10 років з Японією та США.

Прямий ефір