Єдиною гарантією для безпеки Молдови є поразка путінського режиму на фронті в Україні, — Нантой

Оазу Нантой. Скріншот: uatv.ua

Для Молдови не є якимось одкровенням той факт, що Росія намагається провокувати хаос у країні та змінити чинну владу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив депутат парламенту Молдови Оазу Нантой.

“Ми буквально знаємо всіх російських агентів впливу, у цьому нічого нового немає. Так само, як Росія намагається дестабілізувати ситуацію від випадку до випадку в Гагаузькій автономії, там є дуже затяті прихильники “русского мира” і “спеціальної військової операції”. Але водночас я вважаю, що основну кризу ми подолали хоча б із тієї причини, що ми зуміли розірвати те кільце залежності від “Газпрому””, — сказав він.

За словами депутата парламенту, цю зиму Молдова переживає без російського газу, з електрикою складніше.

“Так, нам суттєво допомогли міжнародні структури, Євросоюз насамперед. Але ми продемонстрували, що ми можемо жити без російського газу. Складніша ситуація з електрикою. Є така непопулярна схема, що “Газпром” постачає безплатно російський газ на лівий берег Дністра. Ситуація, коли правий берег платить суттєві ціни за споживаний газ. Але, повторюю, це вже не російський газ, а цей безоплатний газ іде на Кучурганську ДРЕС, яка оголошена незаконно приватизована Інтер РАО ЄЕС, і ми змушені брати в них електрику за передбачуваними цінами. У ситуації, коли наші спроби закуповувати електрику в Румунії обійшлися нам дуже дорого. Плюс є такий момент. Ось той факт, що Кучурганська ДРЕС працює і постачає електроенергію на правий берег Дністра, вона підвищує стабільність енергосистеми, з чим ми зіткнулися 23 листопада торік, коли в Одеській області була криза, спровокована російським ракетним ударом. І в цій ситуації лінія електропередач, якою йшла енергія з Румунії, вимкнулася”, — розповів Нантой.

Депутат поінформував, що в Молдові зараз думають, що робити з російською пропагандою.

“Ми намагаємося. Ми ухвалили новий закон про службу інформації та безпеки. Зараз думаємо, що можна робити з російською пропагандою онлайн, що, звичайно, досить складно, і поки що немає прецедентів в інших країнах. Ми намагаємося ініціювати діалог із Гагаузькою автономією і тримати ситуацію під контролем. На лівому березі Дністра є, звісно, оперативна група російських військ, але це умовно російська група, тому що після того, як у травні 2015 року Україна розірвала угоду про військово-технічне співробітництво з Росією, Росія втратила можливість забезпечувати ротацію своїх військових на лівому березі Дністра через територію України. Залишається тільки Кишинівський аеропорт. І в цій ситуації сьогодні в оперативній групі російських військ понад 70% — це уродженці Придністров’я з російськими паспортами, багато з яких навіть не були жодного разу в Росії. Для них це просто спосіб розв’язати свої особисті проблеми. І серед них немає охочих воювати і вмирати за Путіна, воювати з Україною або проти Республіки Молдова. Ми це знаємо достатньо з надійних джерел. Особливо з огляду на той факт, що після 24 лютого минулого року деякі з цих вояків розірвали контракт і втекли на правий берег Дністра”, — повідомив він.

За даними депутата, після 24 лютого 2022 року — початку широкомасштабної війни Росії проти України — утричі збільшився потік людей, охочих отримати громадянство Молдови.

“Коли на лівому березі Дністра запустили фейк про те, що можлива мобілізація, люди кинулися на правий берег Дністра, і після 24 лютого втричі збільшився потік жителів із лівого берега Дністра, які хочуть отримати молдовське громадянство. Абсолютна більшість людей на лівому березі отримали молдавське громадянство, особливо після того, як 28 квітня 2014 року Молдова отримала безвізовий режим у Шенгенській зоні. Тому ситуація складна”, — каже Нантой.

Влада Молдови уважно спостерігає за тим, що відбувається навколо Одеси та Одеської області. Українська армія героїчно чинить опір РФ — Молдова зацікавлена в перемозі України.

“І коли Росія зайняла острів Зміїний і підірвала міст через лиман біля Затоки, то це був ясний сигнал про те, що Росія готує десант через Південну Бессарабію з виходом на Гагаузію, де дуже сильні пропутінські, не проросійські, а пропутінські настрої. Але Росія змушена була покинути острів Зміїний. Що сталося з крейсером “Москва”, ми знаємо. Українська армія героїчно чинить опір, і тому мені нічого додати до того, що єдиною гарантією для безпеки для Республіки Молдова є військово-політична поразка путінського режиму на фронті в Україні”, — підсумував Оазу Нантой.

Читайте також: Мета — встановити промосковський режим: як Кремль розхитує ситуацію в Молдові (ВІДЕО)

Прямий ефір