Є занадто багато інтересантів для збереження “зернового коридору” з України, зокрема Китай і Туреччина, — Пендзин

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

“Зерновий коридор” працюватиме і по закінченню чергових 120 днів угоди. Зерно з України йтиме і далі. Таку абсолютну впевненість сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, коментуючи повідомлення, що Україна домовилася з Туреччиною та ООН про подовження зернової угоди ще на 120 днів, але Росія запевняє, що на 60.

Пендзин нагадав, що підписано два різні договори. Україна не підписувала договір із РФ щодо “зернового коридору”. Є два паралельні документи. Один, який підписав Путін з ООН і президентом Туреччини. І є другий документ, підписаний Україною, Туреччиною та ООН.

“За цим документом 120 днів. До того ж в цьому документі чітко було зазначено, що якщо і буде подовжуватися зернова угода, то подовжуватиметься не менше, ніж на 120 днів. Що, власне, і сталося, крім усього іншого”, — сказав економіст.

Він нагадав про спроби РФ вийти із зернової угоди 2-2,5 місяці тому.

“Вона закінчилася тим, що Росія повернулася. Тому що тоді Туреччина офіційно заявила, що вона забезпечуватиме безпеку проходження конвоїв своїми Військово-морськими силами. Тобто Росії абсолютно чітко показали, що “зерновий коридор” прекрасно працюватиме без неї. Росія не могла не залишити собі механізм гальмування цього “зернового коридору” через ті перевірки кораблів, які вона здійснювала разом із турецькою стороною на Босфорі. Тому її повернення — це був механізм залишення за Російською Федерацією механізму контролю і механізму гальмування цієї зернової угоди”, — каже Пендзин.

За його словами, Китай вкрай зацікавлений у збереженні “зернового коридору” з України, як і Туреччина.

“Тому що Китай є досить великим імпортером продовольства. І в цій ситуації збереження “зернового коридору” знову ж таки вкрай в інтересах і Турецької Республіки. З однієї простої причини. Я не кажу про ті доходи, які отримують турки в межах існування українського зернового хаба в Туреччині. Я говорю про те, що продовольчий баланс Туреччини безпосередньо залежить від постачання зернових з України. Тож у цій ситуації тут занадто багато інтересантів для збереження цього “зернового коридору” і далі, після закінчення нинішніх 120 днів”, — резюмував Олег Пендзин.

Читайте також: Чорноморську зернову угоду подовжили: як відновили експорт українського продовольства (ВІДЕО)

Прямий ефір