“Є потенціал розширити межі”: динаміку та перспективи Курської операції ЗСУ проаналізував Мусієнко

Ситуація в Курській області. Ілюстрація: deepstatemap.live

Успішною Курською операцією Україна продемонструвала, що здатна переломити хід війни. У Сил оборони є потенціал розширити зону проведення операції, а також ще поповнити обмінний фонд. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Зараз ми бачимо, що у ЗСУ є потенціал розширити межі проведення Курської операції в південно-західному напрямку. Я маю на увазі Глушківський район. Там є всі перспективи для того, щоб витіснити противника або навіть краще — ще поповнити обмінний фонд для України, щоб поміняти якомога більше наших військовослужбовців, які перебувають у полоні в Росії. Крім того, це дасть змогу розширити ще на захід, на 30-40 км, зону, яку контролюватимуть українські війська”, — зазначив Мусієнко.

Він нагадав, що росіяни намагалися зупинити дії Сил оборони за рахунок внутрішніх резервів. Але їм це не вдалося.

“Російське командування намагалося зупинити український наступ, що називається, малою кров’ю — тими силами, які залишалися на території Росії. Але цього їм не вдалося. Відповідно, можна констатувати, що Україна продемонструвала: проти російських військ можна і необхідно воювати. Ба більше, можна проводити раптові й досить успішні операції, які тягнуть за собою низку наслідків”, — зазначив експерт.

Не було б цієї наступальної операції, зараз би всі обговорювали той факт, що Україні досить важко, вона обороняється, а Росія володіє ініціативою, створюючи відповідні наративи та очікування, зокрема в суспільствах країн-партнерів, вважає Мусієнко.

“Але в даному випадку Україна продемонструвала, що здатна переломити хід війни, здатна атакувати, вміє організувати і провести операції, які впродовж уже понад 20 днів дають більше результатів українським військам з точки зору контролю території, ніж російський наступ, який триває з жовтня 2023 року. І ми бачимо ці результати”, — акцентував спікер.

За словами Мусієнка, поступово українська наступальна операція в Курській області переходить на наступну фазу, яка передбачатиме сковування значних сил російських військ на певних рубежах.

“Найближчим часом ми побачимо перехід із більш наступальних операцій в операцію з проведення маневреної активної оборони, зокрема відрізання противника від логістики, примноження додаткових територій, збільшення зони контролю, але більш обмеженими темпами. Але найголовніше — стримування величезної кількості російських військ, які потенційно могли б з’явитися на Донецькому або Харківському напрямку”, — сказав Мусієнко.

Гість ефіру зауважив, що українські війська зараз концентруються на тому, щоб забезпечити оборонну операцію, зокрема на Донецькому напрямку, сковуючи значну кількість російських військ у Курській області.

“Уявіть, що зараз 30 тис. російських військ не на Курському напрямку, які поки що там обороняються, але, можливо, готуються до переходу в контратаку, а на Покровському або Торецькому напрямках. Це ще 30 тис. військ. І ми з ними мали б боротися виключно там. Але наратив, інформаційний порядок денний, результати були б зовсім іншими”, — наголосив експерт.

Угруповання в 30 тис. осіб армії РФ явно недостатньо, щоб виконати завдання з витіснення українських військ із території Курської області, вважає Мусієнко.

“Якщо вони будуть ставити перед собою завдання, а я думаю, що вони ставитимуть завдання про витіснення ЗСУ і атаки на українські війська, їм необхідно буде збільшувати свій контингент. Не виключено, що за рахунок тих, кого можуть передислокувати, наприклад, з Донецького напрямку або з інших”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Російські підрозділи з гарячих ділянок Донецького фронту перекинуто в Курську область — деталі від Снєгирьова

Нагадаємо, нині під контролем ЗСУ — 1 294 кв. км території Росії та 100 населених пунктів Курської області, про що раніше заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. За його словами, щоб стримати тиск Сил оборони України, Росія змушена перекидати до своїх кордонів солдатів з інших напрямків. Це і було однією з основних цілей Курської операції.

Читайте також: 80-120 тисяч військових потрібні армії РФ для витіснення ЗСУ з Курської області — коментар експерта

Прямий ефір