“Є певні нюанси”: рішення США надати Україні винищувачі F-16 прокоментував Коваленко

Винищувачі F-16. Фото: pixabay.com

У питанні надання Україні F-16 проблематика не тільки в пілотах, а з багатьох інших позицій теж. Зокрема, має враховуватися досить високий захист аеродрому, де базуватимуться ці винищувачі, системами протиповітряної оборони (ППО). Таку думку сьогодні, 18 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, коментуючи інформацію, що радник із національної безпеки президента США Джейк Салліван підтвердив узгодження Вашингтоном передання Данією та Нідерландами F-16 Києву.

“Є певні нюанси. У цьому випадку йде схвалення передання Україні F-16 за наявності у нас пілотів. Але постає інше питання — у нас будуть підготовлені пілоти, нам будуть, наприклад, передавати F-16. А хто їх обслуговуватиме? Тобто тут має бути ще інша ремарка. За наявності готових пілотів, підготовлених і підготовлених представників технічного обслуговування — ті, хто обслуговуватиме ці F-16”, — сказав він.

Третя ремарка — має бути ще підготовлений аеродром, на якому розміщуватиметься ця ескадрилья або дві ескадрильї F-16 з усією необхідною інфраструктурою і з відповідними характеристиками для цих літаків.

“І, напевно, має бути ще одна ремарка, крім усього іншого. А саме те, що цей аеродром повинен мати досить високий рівень захисту засобів протиповітряної оборони, ешелонована ППО, яка, мабуть, за своєю ефективністю, за своїми параметрами має бути співставна з ППО, яка є в Києві та Київській області. Тому що щойно в нас з’явиться аеродром (або модернізуємо, або збудуємо, питання це вже інше) для розміщення в F-16, і щойно F-16 з’явиться на цьому аеродромі, він стане мішенню номер один для завдання ракетних ударів з боку російських окупантів. Тому в нього має бути досить високий захист”, — каже Коваленко.

Настільки високий, уточнив оглядач, щоб навіть не було ймовірності пошкодження аеродрому.

“Оскільки якщо F-16 може піднятися в повітря і вціліти, то ракетою, якщо прорвуть ППО, вони завдадуть удару по аеродрому, зруйнують аеродром. А де будуть тепер F-16 базуватися, якщо такий унікальний аеродром з унікальною інфраструктурою тільки один буде. Тобто ось скільки виникає супутніх питань, ремарок, скажімо так, про які теж слід згадувати”, — додав він.

На думку Коваленка, Україна отримуватиме F-16 одразу ескадрильями. Виходячи з реалій, Україна може отримати в перспективі 2-3 ескадрильї, це максимум, початковий пакет підтримки. А це 36 машин.

Читайте також: Україна переможе і без F-16, але якою ціною, — Криволап

Нагадаємо, Сполучені Штати схвалили відправлення винищувачів F-16 до України з Данії та Нідерландів. Літаки будуть надані одразу після завершення підготовки українських пілотів. Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Тим часом Білий дім заявив про те, що фінансова підтримка України з боку Конгресу США в умовах війни триватиме.

Прямий ефір