Є кількість ракет у РФ, і в України має бути така сама кількість протиракет, — Подоляк про підсумки “Рамштайна”

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Підсумки засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” надіслали Росії низку важливих сигналів. Про це сьогодні, 7 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Дуже важливо, що на “Рамштайні” був президент Зеленський, тому що він дуже чітко, раціонально й емоційно дає правильне розуміння того, що зараз відбувається на лінії фронту. Дає зрозуміти, чому не можна заради глобальної безпеки йти на домовленості з Російською Федерацією, чому не можна цю війну перетворювати на заморожений конфлікт і що потрібно робити для того, щоб Росія програла — і економічно, і у військовому плані”, — сказав Подоляк.

Він нагадав, що тільки від початку вересня РФ завдала потужних ракетних ударів по Полтаві, Львову, Харкову, Сумам, Києву та іншим містам.

“Росія абсолютно маніфестно завдає ударів виключно по цивільному населенню. Тобто вона це вже не маскує. Якщо раніше вони робили формальні заяви про те, що “ми там по військових цілях”, то зараз вони й цього не говорять. Вони навмисне б’ють по цивільному населенню, по цивільних об’єктах — школах, інститутах, лікувальних установах, житлових забудовах, історичних центрах міст тощо. Чому? Для того, щоб викликати шокову реакцію України, щоб зламати нашу волю, щоб перевести нас у ще більш гнітючий психоемоційний стан. І, крім того, вони реалізують свою ненависть до України — просто хочуть убивати. Тому що бачать, що міжнародне співтовариство все ще вагається — чи потрібно давати Україні далекобійну зброю, чи потрібно давати Україні дозвіл на завдання масованих ударів будь-яким видом зброї в глибину російської території, щоб війна у повному обсязі була усвідомлена громадянами Росії”, — зазначив радник глави ОПУ.

Плюс Україні потрібно набагато більше систем протиракетної оборони, щоб захиститися від ракетних російських ударів.

“Ці системи [у західних партнерів] є, їх не треба спеціально готувати. І, на жаль, навіть якщо в України будуть інвестиції, ми не зможемо самі виробити таку кількість суперсучасних систем протиракетної оборони. Це складне виробництво, це складні технології, це складне ліцензування і так далі. Спільно — так. Але при цьому сьогодні на складах є готові системи ПРО, які можна застосовувати для закриття неба, для захисту цивільного населення. Знову ж таки, це гуманітарний аспект. І я не розумію, чому наші партнери ніяк не можуть тут і зараз ухвалювати рішення про захист цивільного населення іншої країни. Адже очевидно, що Російська Федерація веде геноцидну війну, з наміром убити якомога більше населення. Тому “Рамштайн”, з одного боку, чітко показує, що є країни, які готові йти назустріч, і передавати нам додаткові системи ПРО — це і Румунія, і Німеччина, і інші країни. Є чітке розуміння кількості ракет, які має Росія. І потрібно, щоб Україна отримувала таку саму кількість протиракет, щоб усе це можна було збивати”, — наголосив Подоляк.

Ще важлива складова, щоб знизити ракетні удари Російської Федерації, — потрібні далекобійні ракети та дозвіл бити ними вглиб РФ.

“Там (на засіданні групи “Рамштайн”, — ред.) була дивна ремарка наших партнерів, що, наприклад, та сама ракета ATACMS (“Атакмс”) летить на 300 км, тому коштом ATACMS ви не розв’яжете проблему знищення авіаційної інфраструктури, яка розташована в глибині РФ на 600-700 км. Так питання ж в іншому. Зняття заборон на завдання ударів по Росії — це символічний крок, перш за все. А комбінаторику, які засоби застосовувати на різну глибину, — це вже Генеральний штаб ЗСУ вирішить. Адже необов’язково ATACMS застосовувати по глибинних цілях, але вони можуть істотно скорочувати логістичні можливості Росії в підвезенні ресурсів до поля бою ще на території Росії — це якраз ті самі 150, 200, 300 км”, — пояснив Подоляк.

Він додав, що символічне скасування заборони на далекобійні удари покаже Російській Федерації, що рішення про примус Росії до миру ухвалено глобальною спільнотою.

“А примус Росії до миру виглядає наступним чином. Перше — військова поразка. Друге — економічний примус. Тобто іноземні компанії, які продовжують працювати на російському ринку (я вже не кажу про обхід санкцій), тобто які фінансують федеральний бюджет, повинні отримати свої контрсанкції. І третє — це дипломатичний примус, тобто країни, з якими РФ активно співпрацює, повинні побачити, що Росія максимально програє в цій війні, і тоді вони будуть зацікавлені в тому, щоб зберегти якийсь кістяк, і будуть тиснути на Російську Федерацію, пояснюючи їм, що чим далі — тим гірше для неї буде”, — резюмував Михайло Подоляк.

Читайте також: Нові пакети допомоги для України на тлі складних політичних питань — експерти про підсумки “Рамштайну”

Як повідомлялося раніше, у Німеччині 6 вересня відбулася чергова зустріч Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн”. У зустрічі особисто взяв участь президент Володимир Зеленський. Також у засіданні брали участь представники близько 50 країн. Посилення української протиповітряної оборони стало однією з ключових тем засідання.

Читайте також: Примус Путіна до миру: чотири результати Курської операції ЗСУ назвав Подоляк

Прямий ефір