Є домовленості з партнерами щодо додаткових систем ППО для України, — Зеленський наприкінці 836-го дня війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Перемовини з головнокомандувачем Збройних сил України (ЗСУ) Олександром Сирським, візит у Францію, додаткова допомога від партнерів, Глобальний саміт миру. Про це сьогодні, 8 червня, розповів президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

Зеленський провів перемовини з Сирським, на яких розмова йшла про ситуацію на фронті.

“Дуже вагомий результат — те, що російській армії не вдалося реалізувати їхню Харківську операцію. Максимально їх зараз стримуємо і знищуємо російські підрозділи, які заходять на нашу землю та тероризують Харківщину. Напрямок – посилено. І буде ще посилено. Була доповідь і щодо донецьких напрямків, де найбільш важко”, — сказав президент.

Він зазначив, що йде плідна робота над забезпеченням резервів української армії.

“Працюємо і над тим, щоб забезпечити більше резервів нашій армії. Зараз завдяки перемовинам і зустрічам у Франції ми маємо нові рішення для української оборони — від Франції та Сполучених Штатів. Дякую, друзі! Є прогрес і по артилерії, включно з виробництвом в Україні снарядів калібру 155, готуємо нову виробничу платформу. Буде також більше можливостей у нашої бойової авіації та радіоелектронній боротьбі (РЕБ). Дякую Франції та президенту Еммануелю Макрону особисто за його ініціативу та підтримку наших пропозицій щодо тренування наших воїнів і забезпечення бригад. Разом ми готуємо нову системну основу для тренування підрозділів української армії”, — розповів глава держави.

Він відзначив підрозділи, які за цей тиждень проявили себе найкраще в боях.

“Харківський напрямок — 36-та окрема бригада морської піхоти та 92-га окрема штурмова бригада. Дякую вам! На Донеччині дякую всім солдатам і командирам 55-ї окремої артилерійської бригади. Незмінно ефективні! І ще за результатами цього тижня є за що особливо відзначити воїнів Головного управління розвідки (ГУР), а саме підрозділ “Група 13” та спецпідрозділ “Шаман”. Молодці! І наші воїни Служби безпеки України — Центр спеціальних операцій “А”, департаменти контррозвідки та військової контррозвідки. Дякую! Кожна одиниця знищеної російської техніки, кожна російська втрата — це плюс до гарантій нашої української незалежності”, — повідомив президент.

Продовжуємо максимально активну комунікацію з усіма партнерами на кожному з рівнів, які можуть допомогти. Перший Саміт миру вже за тиждень, зауважив Зеленський.

“Попереду також і важливі зустрічі та перемовини з європейськими лідерами — заради нашої стійкості, нашого захисту від російського терору. Вже є домовленості з партнерами щодо додаткових систем протиповітряної оборони (ППО) для України, і деякі з цих рішень спрацюють більш оперативно, а частина — ближче до осені. Я вдячний кожному лідеру, кожній державі, які дійсно практично нас у цьому підтримують”, — зазначив президент.

Вже майже підготовлені й нові безпекові угоди для України, повідомив глава держави.

“Зараз ці місяці – час для стратегічних рішень. Травень розширив наші можливості на полі бою, зокрема в далекобійності. Червень має дати посилення нашій дипломатії та стратегічним перспективам — усьому тому, що може наблизити справедливий мир і дати більше сили нашому українському суспільству. І це буде”, — резюмував він.

Читайте також: Провокації РФ, позиція Китаю: як проходить підготовка до Саміту миру (ВІДЕО)

Прямий ефір