Японія надасть Україні обладнання, яке забезпечить безперебійне енергопостачання для більш ніж 6 млн громадян у регіонах, що постраждали від російських ракетних обстрілів. Йдеться про 7 високовольтних автотрансформаторів і 5 газових турбін. Про це міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава заявила під час візиту до Києва, повідомляє FREEДОМ.
37 млн дол. для України виділила Японія. Кошти спрямовують до трастового фонду НАТО. Їх витратять на закупівлю систем для виявлення дронів.
“Я ще раз рішуче засуджую ракетні та безпілотні атаки Росії, що тривають, на різні регіони, зокрема Київ. Навіть під час новорічних свят. Японія сповнена рішучості підтримувати Україну, щоб в Україні знову запанував мир”, — заявила міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава.
Цю заяву глава японського Міністерства закордонних справ (МЗС) зробила на брифінгу в Києві. Пройшов він в укритті, адже в столиці оголосили повітряну тривогу. Йоко Камікава стала першою іноземною гостею України 2024 року. Її візит — важливий сигнал підтримки українського народу Японією, заявив президент Володимир Зеленський.
“Хочу вам подякувати за політичну підтримку, гуманітарну та довготривалу фінансову підтримку економіки України. І я хотів би особисто передати подяку прем’єр-міністру Японії Фуміо Кішідо за те, що він підтримував Україну, за дуже результативне завдяки йому сильне лідерство торік у “Групі семи” (G7) і за те, що на цьому важливому політичному майданчику Україна була пріоритетом”, — сказав він.
Співпраця в рамках МАГАТЕ, гарантії безпеки українських ядерних об’єктів, залучення більшої кількості країн до реалізації української формули миру — ці теми були центральними під час візиту міністерки закордонних справ Японії до Києва.
“Ми детально обговорили подальшу участь Японії в реалізації формули миру президента Зеленського, домовилися активно працювати з країнами Азії, Африки, Латинської Америки — над їхнім залученням до цієї ініціативи. Скоординували кроки щодо Конференції з відновлення України, яка відбудеться 19 лютого цього року в Токіо”, — сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Україна зацікавлена в тому, щоб японські компанії стали важливими учасниками процесу післявоєнної відбудови країни.
“Нам Японія цікава не стільки як постачальник військової техніки, скільки як партнер для знаходження нових фінансових ресурсів, як партнер для просування ідеї підтримки України серед великих економік світу, як лобіст у G7. Японія — це надійний партнер, який наближається до поняття “стратегічний союзник” навіть”, — підкреслив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.
Наприкінці грудня 2023 року державний бюджет України отримав майже 950 млн дол. від Токіо в рамках проєктів Світового банку на відновлення країни та соціальний захист населення. А 22 грудня 2023 року Японія внесла зміни до національного законодавства — спростила правила експорту оборонної продукції. Це було зроблено для того, щоб постачати боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів Patriot Сполученим Штатам Америки. Таким чином Вашингтон зможе передавати снаряди Києву. Сьогодні японські парламентарії обговорюють і можливість дозволу передання оборонної допомоги країнам, що воюють, — заборона на такий експорт діє ще з часів Другої світової війни.
Читайте також:Японія зацікавлена в Україні як у “воротах” до Євросоюзу і у розвитку економічних відносин, — Гриценко