“Японія сповнена рішучості підтримувати Україну”: підсумки візиту міністерки закордонних справ Камікави та заяви (ВІДЕО)

Йоко Камікава в Бучі. Скриншот: t.me/V_Zelenskiy_official

До України приїхала міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава. Сьогодні, 7 січня, у Києві вона провела низку зустрічей, зокрема і з президентом Володимиром Зеленським, повідомляє FREEДОМ.

Глава Української держави зауважив, що свій перший міжнародний візит у новому році очільниця японського МЗС здійснила саме до України і це дуже важливий сигнал підтримки. Зеленський також висловив співчуття у зв’язку з трагічними наслідками нещодавнього землетрусу в Японії. І наголосив, що японський народ може розраховувати на підтримку Української держави та суспільства.

“Зі свого боку я хочу подякувати за потужну підтримку упродовж цих двох років — поки триває агресія РФ. Хочу вам подякувати за політичну підтримку, гуманітарну і довготривалу фінансову підтримку економіки України. І я хотів би особисто передати вдячність прем’єр-міністру Японії Фуміо Кісіда за те, що він підтримував Україну, особисто мене, вивів відносини між нашими державами на інший, історичний рівень, за дуже результативне, завдяки йому, сильне лідерство торік в “Групі семи”. І за те, що на цьому важливому політичному майданчику Україна була пріоритетом”, — сказав Зеленський.

Свій візит до України міністерка закордонних справ Японії розпочала з відвідин Київської області. Міст — Бучі та Ірпеня, які одними з перших стримували наступ російської армії на українську столицю. Камікава відвідала меморіал жертвам російської окупації в Бучі, а також побувала на Ірпінському мосту, що став єдиним шляхом евакуації жителів кількох населених пунктів Київської області. Його назвали “дорогою життя”.

“Я відвідала Бучу та Ірпінь і на власні очі побачила шрами від російської агресії. Поспілкувавшись із місцевими жителями, я зрозуміла, що в жодному разі не можна допускати в односторонньому порядку зміну статус-кво за допомогою сили. Необхідно захистити мирних жителів, особливо найуразливіших — жінок і дітей”, — сказала міністерка.

Глава МЗС Японії заявила, що її візит до Києва свідчить про те, що Токіо не збирається залишати Україну без допомоги і докладе всіх зусиль, щоб закупити системи для виявлення БпЛА. На брифінгу зі своїм українським колегою Камікава зазначила, що Японія передала Україні кошти на системи виявлення БПЛА.

“Японія активно просуває підтримку України. У межах нашої підтримки Японія нещодавно ухвалила внести 37 млн дол. до трастового фонду НАТО, щоб забезпечити систему виявлення безпілотних літальних апаратів”, — повідомила вона.

Також найближчим часом прибуде техніка, яка має допомогти пережити українцям зиму. Йдеться про п’ять мобільних генераторів і сім трансформаторів.

Зі свого боку міністр закордонних справ України запропонував активно працювати над залученням більшої кількості країн до формули миру президента Зеленського.

“Сьогодні ми також детально обговорили подальшу участь Японії в реалізації формули миру президента Володимира Зеленського. Домовилися активно працювати з країнами Азії, Африки, Латинської Америки. Над їх залученням до цієї ініціативи”, — розповів Кулеба.

Питання підтримки української формули миру, реалізації реформ, співпраці у сфері інфраструктури, цифровій та атомній сферах, а також підготовки до Конференції відбудови в Токіо міністерка закордонних справ Японії обговорила з главою українського уряду.

“Ваш візит є свідченням продовження наших надзвичайно потужних двосторонніх відносин та їхнього розвитку. Він також є підготовчим етапом реалізації важливих двосторонніх проєктів, насамперед підготовки до Конференції з відбудови України, яка відбудеться в Токіо в лютому цьогоріч”, — звернувся Шмигаль.

Своєю чергою глава МЗС Японії підтвердила, що Токіо готує для підписання низку важливих документів. Сторони наголосили, що спільне завдання полягає в залученні якомога більшої кількості приватних японських компаній до відновлення України.

“Висловлюю свої щирі співчуття жертвам цих атак, я ще раз хотіла висловити свою повагу мужності українського народу, який так довго обороняється проти російської агресії. Японія сповнена рішучості підтримувати Україну, щоб тут знову запанував мир”, — запевнила Йоко Камікава.

Нагадаємо, наприкінці грудня державний бюджет України отримав близько 950 млн дол. від Японії в межах проєктів Світового банку на відновлення та соціальний захист. Також 7 грудня 2023 року прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда повідомив про готовність Токіо виділити для України 4,5 млрд дол. Грошові кошти будуть спрямовані на відновлення країни від наслідків російської агресії.

Читайте також: Консолідація — усіх у Європі та вільному світі — здатна перебороти навіть найбільш масштабні прояви агресії, — Зеленський у 683-й день війни

Прямий ефір