Японія — партнер України: допомогу, яку надало Токіо, проаналізував Кулик

Прапори Японії та України. Фото: gettyimages.com

Японія є одним із партнерів України в різних сферах. Зокрема, Токіо надає логістичну допомогу, технологічну, фінансову, гуманітарну. Про це сьогодні, 7 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

“Це наш логістичний, так би мовити, куратор з багатьох питань, пов’язаних із закупівлями озброєнь, точніше, логістики проходження. Тому що зараз Японія тільки змінює своє законодавство і правила надання озброєнь третім країнам, і тільки зараз знімає обмеження. Поки що не знято обмежень для поставок озброєнь країнам, що воюють, тому прямих поставок озброєнь для України немає. Але та логістика, яку вибудовує Японія, дає нам змогу отримати ті самі Patriot”, — заявив він.

Кулик зауважив, що Японія є лідером у Тихоокеанському регіоні, і це дає змогу Україні знаходити партнерів за посередництва з боку японських компаній.

“Ми шукаємо своїх партнерів на збройових ринках у регіоні, що також дає нам змогу виходити на якісь досить великі обсяги поставок. Але головне це те, що Японія як провідна економіка регіону і світу, є нашим провайдером. Тобто, це лобіст українських інтересів у великих переговорах із кредиторами, переговорах щодо надання Україні фінансової допомоги, щодо гуманітарних проєктів, а також у сфері високих технологій, які нам потрібні будуть не тільки в майбутньому, а й уже зараз. Наприклад, біопаливо. Наскільки я розумію, ми отримали технології, що дають змогу переобладнати частину українських виробників і виробляти самим це біопаливо”, — звернув увагу експерт.

За його словами, йдеться про те, що японські компанії можуть увійти в якісь роботи з відновлення критичної інфраструктури в Україні.

“Це не тільки перенесення виробництва в Україну японських компаній після війни, а й безпосередня участь японського бізнесу, великих корпорацій у відновленні критичної інфраструктури. Це відновлення енергетики, це питання доріг, це питання рухомого складу для залізниць, це маса інших питань, де японський бізнес був би не просто корисний, ми його зараз потребуємо. Але головне це те, що вибудовується якась така вісь підтримки України, і на цю вісь дивляться інші країни, ухвалюючи важливі для України рішення про надання підтримки військовою технікою, боєприпасами або грошима”, — розповів Кулик.

Він висловив думку, що коли відбудуться внутрішні зміни японського законодавства щодо надання військової техніки, то це буде ще один сектор, який відкриється перед Україною.

Читайте також: “Японія сповнена рішучості підтримувати Україну”: підсумки візиту міністра закордонних справ Камікави та заяви (ВІДЕО)

Нагадаємо, 7 січня президент Володимир Зеленський провів зустріч із міністром закордонних справ Японії Йоко Камікавою, яка прибула з першим міжнародним візитом нового року саме до України. Також Йоко Камікава зустрілася з главою українського уряду Денисом Шмигалем.

Прямий ефір