Японія планує виділити Україні понад 3 млрд доларів з доходів від заморожених активів Росії. Про це повідомило японське інформаційне агентство Kyodo з посиланням на дипломатів. Кредит є частиною 50-мільярдного пакету, узгодженого лідерами країн G7. Сполучені Штати і Євросоюз нададуть Україні по 20 млрд дол., а решту 10 млрд дол. розділять між собою Японія, Велика Британія і Канада. Тепер пакет допомоги мають затвердити міністри фінансів країн “Великої двадцятки” (G20) у Бразилії в липні, повідомляє FREEДОМ.
Як пише японське інформаційне агентство Kyodo з посиланням на дипломатів, Токіо поспішає завершити розробку системи реалізації допомоги до кінця 2024 року. Йдеться про суму понад 3 млрд дол. заморожених російських активів.
“Європейська підтримка становить 50 млрд євро. Американська підтримка — у розмірі 60 млрд доларів, а тепер ще й пакет G7 у розмірі 50 млрд дол. І послання полягає в тому, що не європейські платники податків платять за шкоду, яку Путін завдає цією агресивною війною, а Путін, тому що він отримує прибуток від іммобілізованих активів у Європі, які обслуговують цей 50-мільярдний кредит для України”, — заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Згідно з інформацією французької газети Le Monde, політичної домовленості про реалізацію надання 50-мільярдного кредиту досягнуто. Тепер обговорюються технічні аспекти угоди. За інформацією DW, країни “Великої сімки” розраховують знайти спосіб виплатити Україні авансом великий кредит і забезпечити фінансування до 2025 року.
“Опрацьовується наступна модель: кредити на загальну суму 50 млрд доларів повинні надаватися безпосередньо Україні, а вона, зі свого боку, буде погашати їх грошима, які Євросоюз передасть їй з відсотків, які набігли на заблоковані російські активи”, — пише DW з посиланням на високопоставленого чиновника ЄС.
Єврокомісія в прискореному порядку працює над своєю частиною домовленості G7 про виділення Україні 50 млрд дол. Як зазначив європейський комісар з питань економіки Паоло Джентілоні, Брюссель незабаром представить проєкт плану. За його словами, ЄС хоче дати чіткий сигнал Москві, що країни G7 та інші країни світу продовжуватимуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.
“Ці кредити будуть засновані на прибутку, отриманому від іммобілізації російських активів. Звичайно, важливо працювати над пропозицією. І саме цим займається комісія. Ми намагаємося зробити це якомога швидше. Чому? Тому що, як ви знаєте, механізм, який пропонує комісія, ґрунтується з погляду гарантій на нашому запасі міцності європейського бюджету. Але можливість використовувати цей резерв як гарантію — це можливість тільки до кінця цього року. Саме з цієї причини нам необхідно завершити весь процес”, — пояснив європейський комісар з економічних і фінансових питань Паоло Джентілоні.
У Брюсселі прагнуть забезпечити більш передбачуване фінансування для України, зокрема напередодні виборів у США, наголосив Паоло Джентілоні.
14 липня лідери “Групи семи” на саміті дали політичну згоду на використання надприбутків від заморожених російських активів у їхніх юрисдикціях. Ця сума становить 50 млрд доларів на рік. Цей пакет буде офіційно схвалено в межах зустрічі міністрів фінансів G7 і глав центральних банків G20 наприкінці липня в Ріо-де-Жанейро.
Читайте також: У Єврокомісії готують пропозицію щодо кредиту на 50 млрд доларів для підтримки України — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, Японія вступила в завершальну стадію узгодження надання 3,3 мільярда доларів на підтримку України за рахунок заморожених російських активів.