Якими засобами ЗСУ продовжать звільняти Чорне море, повідомив Риженко

БпЛА MAGURA. Фото: president.gov.ua

Через активність українських морських дронів Чорноморський флот РФ зараз перебуває в стадії операційного сковування. Проте 80% чорноморського узбережжя України все ще контролюється противником. Про це сьогодні, 12 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України 2004-2020 рр. Андрій Риженко.

“Після того, як ми стали дуже активно застосовувати дрони, кораблі Чорноморського флоту зараз перебувають переважно в пунктах базування Новоросійськ, Севастополь. І якщо виходять у море, то дуже обмежено. Гадаю, зараз вони намагаються провести комплекс заходів, щоб якимось чином себе убезпечити від атак наших морських дронів”, — сказав Риженко.

Поразка кораблів першого та другого рангу завдала серйозного удару по російському флоту.

“Насамперед це серйозно обмежило можливість росіянам вести десантні операції. Але вони не відмовилися від намірів висадитися і захопити південне узбережжя України на Чорному морі. Вони про це відкрито говорять. І для цього в Новоросійську зараз перебуває угруповання з п’яти десантних кораблів, ще поки що живих”, — пояснив експерт.

Крім дронів по російських кораблях і підводних човнах, українські захисники б’ють і ракетами.

“Так, ми працюємо по ракетоносіях. Наприклад, серйозно пошкоджено підводний човен “Ростов-на-Дону”, корабель “Аскольд”, і це не дасть змоги росіянам випускати якусь частину ракет по нашій території”, — додав Риженко.

Усі ці дії сковують роботу Чорноморського флоту в морі — його можливості завдавати ударів та виконувати інші завдання.

“Інше питання, скільки це буде працювати на нас. Ми теж повинні постійно дивитися, що розвивати, які сили застосовувати. Нам потрібно враховувати, що 80% нашого узбережжя зараз перебуває в руках противника, і в жодному разі ці 80% залишати їм не можна”, — наголосив спікер.

Для подальшого звільнення узбережжя в України є і свої сили, але також необхідна військова допомога від союзників.

“У нас є берегові батареї, є протикорабельні ракети “Гарпун” і “Нептун”. Є інформація, що “Нептун” зараз отримує набагато серйознішу дальність, ніж це було до початку війни. І ми очікуємо все-таки винищувачі F-16. Це теж має серйозно змінити ситуацію на морі, тому що F-16 теж можуть нести ракети “Гарпун”, Storm Shadow та інші. Поки що ми запускаємо ракети західного виробництва з літаків радянського зразка Су-24М”, — перелічив експерт.

Також Україна починає розвивати свій москітний флот, заснований на швидкохідних і маневрових малих бойових кораблях.

“Нещодавно морська коаліція союзників передала нам два катери. Ми будуємо свій москітний флот, уже йдеться про кілька десятків невеликих катерів, які виконуватимуть завдання в ближній морській зоні, зокрема в плані звільнення узбережжя, кіс, островів, здійснюватимуть протимінну діяльність, контрдиверсійну роботу. Нам важливо утримати експортний коридор, який діє з Одеси до протоки Босфор, тому що економіка теж важлива для України. У цьому коридорі важливі протимінні заходи, протиповітряна оборона”, — підсумував Андрій Риженко.

Читайте також: Україна шукає нові способи ураження російських суден в окупованому Криму, — Плетенчук

Як повідомлялося раніше, українські морські дрони Magura V5 завдали збитків Чорноморському флоту Росії на 500 млн доларів.

Прямий ефір