Яким був 2023 рік для РФ щодо забезпечення ВПК, розповів військовий експерт

Ян Матвєєв. Скриншот: uatv.ua

Понад 330 тисяч російських окупантів було ліквідовано з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Горить “аналоговнетная” техніка і нібито суперневразлива авіація, один за одним йдуть на дно кораблі російського Чорноморського флоту. За даними Генштабу України, з лютого 2022 року українські війська знищили понад 10 тис. ББМ, понад 5,5 тис. танків, майже 8 тис. артилерійських систем, а також 22 російські кораблі та один підводний човен. Тим не менш, Путін готується до тривалої війни на виснаження, вважають у ГУР МО України. Докладніше про те, що відбувається з військово-промисловим комплексом Росії та які підсумки 2023-го для РФ, в ефірі телеканалу FREEДОМ поговорили з військовим експертом Яном Матвєєвим.

“З одного боку, ми зараз бачимо, що російський ВПК виробляє по суті все озброєння, яке потрібне російській армії на даний момент — від безпілотників до крилатих ракет і до танків”, зазначив експерт.

Однак, незважаючи на цей факт, існують деякі виклики, пов’язані з обсягами та якістю виробництва. Особливо це стосується важкої техніки, зокрема танків та бойових броньованих машин.

“Ми поки не бачимо виходу на обсяги, які повністю покривали б усі втрати”, додав експерт.

Матвєєв додав, що є певний прогрес російського ВПК у галузі виробництва безпілотних літальних апаратів.

“Найскладніше для російського ВПК — виробництва ППО. Ну, ще, звісно, з морськими кораблями проблеми”, зазначив експерт.

При цьому, попри санкції, які були введені щодо російського ВПК, комплекс продовжує свою роботу.

“Можна сказати, що санкції не змогли повністю заглушити роботу російського ВПК. Ми бачили історії, які розкопували журналісти, про те, як буквально навіть деталі ракет постачаються. Тобто не якісь там елементи подвійного призначення, мікросхеми, які можна використовувати у побутових потребах та ракетах. А ось конкретно якісь деталі призначені тільки для зброї і зокрема для ракет, що поставляються в Росію за досить нехитрими сірими схемами, коли використовується одна або дві компанії прошарку. Це питання ще належить вирішити європейським західним політикам”, наголосив експерт.

Читайте також: Російська армія повернулася до застосування керованих авіабомб для атак по Україні, незважаючи на свої втрати в авіації, — Попович

Прямий ефір