Яку роль відіграє авіація у війні проти України і чи може змінити її перебіг — оцінка Грабського

Сергій Грабський. Фото: utro02.tv

Специфіка війни Росії проти України полягає в тому, що спочатку армії обох країн базувалися на єдиних принципах. Основу ударного угруповання становили саме наземні сили. Ні українці, ні росіяни не мають традиції проведення масштабних авіаційних операцій. Про це сьогодні, 4 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косово та Іраку Сергій Грабський.

“Таких, як були, наприклад, масові бомбометання або масові бомбардувальні авіації часів Другої світової війни, або масове використання авіації Сполученими Штатами в конфліктах після Другої світової війни”, — уточнив він.

Тож, як пояснив експерт, у нинішніх реаліях авіація з українського боку використовується здебільшого для підтримки дій військ. На цьому етапі — оборонних дій військ, у майбутньому — наступальних.

“Говорити про те, що авіація як самостійний фактор матиме можливість переломити перебіг війни, було б недоцільно. Це, зокрема, ілюструється тим фактом, що, починаючи з квітня, російська авіація, м’яко кажучи, побоюється заходити в зону ураження українських систем протиповітряної оборони, прекрасно розуміючи високу ефективність цих систем ППО, і зазнаючи при цьому доволі суттєвих втрат, що дуже сильно обмежує можливість задіяння цієї авіації”, — сказав Грабський.

Проте, зазначив він, не можна повністю виключити авіацію, тому що це необхідний компонент для проведення наступальних операцій з українського боку для того, щоб надійно прикривати ударні угруповання наземних сил з повітря.

“І забезпечити це виключно системами ППО неможливо. Мало того, з надходженням дедалі більшої кількості авіації та зі зміною ментальності, менталітету нашого військового керівництва, на це піде не один місяць і не один рік, ми перейдемо, загалом-то, до ефективнішого і масовішого використання авіації. І в найближчій перспективі використання авіації є знищення загрози використання противником так званих баражувальних боєприпасів, плануючих бомб, які вони в кількості до 20 штук щодня скидають на наші беззахисні міста та села. Знищити бомби досить складно”, — розповів Сергій Грабський.

Читайте також: Березень 2023 року став третім за кількістю знищених ЗСУ російських засобів ППО за період повномасштабної війни, — Коваленко

Прямий ефір