Яку нову зброю може отримати Україна для якнайшвидшої російської поразки — огляд точок зору із США (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Росія не зможе підкорити Україну і досягти своїх політичних цілей військовим шляхом. Про це в інтерв’ю Financial Times заявив глава Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі. За його словами, якщо Росія не готова йти на переговори та припинити війну для звільнення всіх окупованих територій України, потрібен крах російської армії. За словами заступника державного секретаря США Вікторії Нуланд, якщо Росія не припинить війну — Збройним силам України (ЗСУ) можуть надати ракети дальнього радіуса для ураження військових об’єктів Росії та анексованого Криму, інформує FREEДОМ

“Малоймовірно, що Росія захопить Україну, цього року це просто не станеться. Цього року Україні теж дуже, дуже важко вигнати росіян з кожного сантиметра окупованої Росією території України. Це не означає, що цього не може статися… Але це дуже складно. І це потребуватиме, по суті, розвалу російської армії”, — сказав генерал Міллі.

Також Міллі прокоментував можливість переговорів між Києвом та Москвою.

“До початку весни залишилося кілька тижнів, але це рухоме вікно. Можливості можуть з’явитися в будь-який момент часу. Обидві сторони досить сильно зациклилися на своїх цілях і не бажають вести переговори”, — зазначив він.

На думку заступника держсекретаря США з політичних питань Вікторії Нуланд: Україна не зможе перебувати в безпеці, доки Крим щонайменше не буде демілітаризовано. А під час брифінгу у Вашингтоні, 16 лютого, вона заявила, що за деякий час Україна піде в контрнаступ, і наголосила, що українці самі мають вирішити, як воювати проти Росії.

“Україна бореться за повернення всієї своєї території в межах своїх міжнародних кордонів. Ми підтримуємо їх, зокрема в підготовці ними наступного ривка, щоб повернути собі територію. Якщо Росія перестане воювати, ця війна може закінчитися завтра. Якби Україна перестала воювати, Україні настав би кінець”, — підкреслила Нуланд.

США вже постачають Україні ракети для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) радіусом дії до 80 км. За повідомленням Reuters, Вашингтон планує передати Києву також ракети, здатні вражати цілі на відстані до 150 км. Вони підходять для запуску з установок HIMARS. Однак питання про постачання ракет ATACMS дальністю близько 300 км поки що не узгоджено. 

“Політика Сполучених Штатів щодо допомоги Україні та військової поразки Росії буде дещо обережною. Проте все одно бачимо еволюцію і підходів до того, що таке українська перемога, і еволюцію підходів до типів та обсягів американської допомоги. Тож поки що з точки зору Сполучених Штатів вони роблять якщо не все можливе, то близьке до цього заради того, щоб дійсно допомогти Україні перемогти”, — звернув увагу політолог-американіст, аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов.

Під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції віцепрезидент США Камала Гарріс наголосила, що Росія своїми агресивними діями чинить злочини проти людства.  

“Підтвердьмо нашу прихильність верховенству законів. Що стосується США, ми будемо продовжувати підтримувати судовий процес в Україні та міжнародні розслідування. Тому що правосуддя має перемогти. Погодьмося всі від імені всіх жертв відомих і невідомих: правосуддя має перемогти. Такими є наші моральні інтереси. У нас також є значні стратегічні інтереси. Конфлікт в Україні має далекосяжні глобальні наслідки. Жодна країна не перебуває в безпеці, де одна країна може порушити суверенітет і територіальну цілісність іншої країни”, — заявила Гарріс. 

За словами Камали Гарріс, за рік війни проти України: Росія ослаблена, Київ тримається, а Північноатлантичний альянс (НАТО) міцний як ніколи, і план Путіна розколоти НАТО провалився.

Читайте також: До Мюнхенської конференції Захід прийшов із консолідованим рішенням дати можливість Україні перемогти, — Гудков

Прямий ефір