Удари безпілотниками по російських нафтопереробних заводах (НПЗ) неминуче позначаться на стані економіки країни-агресора. Зі збільшенням кількості атак грошей на війну проти України у Росії стане менше. Рішення про перенесення війни на територію РФ і удари по її інфраструктурі — правильний шлях. Про це сьогодні, 10 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
За його словами, Україна показала свою спроможність взяти під вогневий контроль об’єкти російської інфраструктури в радіусі десь 1000 км — від Усть-Луга, Санкт-Петербурга до Волгограда, Туапсе.
“У Росії існують і інші заводи на більш далекій відстані. Візьмемо Омський нафтопереробний завод, найбільший у Росії, до нього дуже складно дістати, тому що він на відстані понад 3000 км. І інші заводи. Але я б так сказав, що мета українських атак — не тільки руйнування російської інфраструктури, яка працює на війну, і зменшення експортних доходів до бюджету, а також і розосередження системи протиповітряної оборони. Тому що Росія не вся захищена ППО, і це теж відволікає великі дуже сили, зокрема і з фронту”, — сказав Омельченко.
Експерт запропонував й іншу опцію:
“У Росії існує близько 10 критичних об’єктів газо- і нафтотранспортної інфраструктури. Йдеться насамперед про головні нафтоперекачувальні станції та газокомпресорні станції. Якщо Україна ці близько 10 об’єктів візьме під вогневий контроль, то практично російська економіка не в змозі буде нормально функціонувати”.
Омельченко наголосив, що треба брати під вогневий контроль не тільки нафтобази і НПЗ, а також ключові нафтоперекачувальні та газокомпресорні станції.
“Це призведе до того, що в Росії просто економічно не буде можливості продовжувати цю війну, якщо дійсно це продовжиться і Україна розшириться та посилить кількість дронових атак на інфраструктуру, на стратегічну глибину РФ. Тому що Росія до останнього часу мала стратегічну перевагу, що війна йшла на території виключно України, а зараз вона переноситься на стратегічну глибину самої Росії”, — каже він.
І якщо Україна зможе завдавати і далі, з кожним місяцем посилювати удари по критичній енергетичній інфраструктурі Росії, то країна-агресор не зможе через ресурсний показник продовжувати війну, впевнений експерт.
“Війна стане для Росії, врешті-решт, абсолютно безглуздою. Тому що, якщо навіть Україна витіснить Росію за свої кордони 1991 року, але Росія економічно збереже свої можливості, то все одно війна продовжиться, вона не закінчиться. А якщо, як я вважаю, наше військово-політичне керівництво абсолютно правильно ухвалило рішення переносити війну на територію Росії, не в міста, не по людях бити, а саме по інфраструктурі, пов’язаній із військово-промисловим комплексом, то це саме той компонент, той елемент, який може принести Україні перемогу в цій війні. У цьому я абсолютно впевнений, що це дуже правильний шлях і єдиний можливий зупинити цю війну”, — підсумував Володимир Омельченко.
Читайте також: Синергія санкцій та дронових ударів по нафтобазах і НПЗ підриває можливості Росії заробляти і воювати, — експерт
Нагадаємо, від початку 2024 року ударів безпілотниками зазнали п’ять російських нафтопереробних заводів (НПЗ), а також нафтогазовий термінал у Ленінградській області, нафтобаза в місті Клинці Брянської області та Петербурзький нафтовий термінал. Від 1 березня Росія вже ввела заборону на експорт бензину. Триватиме вона до 31 серпня. Причиною обмежень став дефіцит автомобільного палива на російському ринку.