Росія не може різко перетворитися на законослухняну країну і відмовитися від своїх експансіоністських планів. Її потрібно зупинити зараз, інакше РФ працюватиме над помилками, далі накопичуватиме військові ресурси. Вона стане ще кровожерливішою, і війна наступного етапу буде більш руйнівною. Навряд чи хтось зможе так чинити опір російській агресії, як Україна. Союзники Києва це розуміють. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
Він зазначив, що Німеччина повністю змінила своє ставлення і до війни, і до Росії, і до необхідного обсягу допомоги Україні.
“Німеччина сьогодні робить надзвичайно багато. У них гігантські військові бюджети. І ця країна виглядає просто, на мій погляд, фантастично з погляду розуміння, що потрібно Україні”, — зазначив Подоляк.
Окремо він наголосив на величезному внеску в допомогу Україні балтійських країн. За словами Подоляка, Литва, Латвія та Естонія — друзі, які віддадуть усе, тому що самі проходили через масштабні репресії, які колишній Радянський Союз проводив у цих країнах.
“Вони розуміють усі ці ризики, які наростають, якщо Російська Федерація залишиться в цьому, скажімо так, людиноненависницькому форматі, в якому вона сьогодні існує. Розуміють, які ризики для них виникають. Адже Росія не перетвориться раптом на законослухняну країну, не відмовиться від своїх експансіоністських планів”, — сказав спікер.
Подоляк наголосив: якщо не зупинити РФ зараз, то ціна війни буде значно вищою.
“Якщо сьогодні не зупинити Росію, вона працюватиме над помилками, буде накопичувати, знову ж таки, військові ресурси. Це буде набагато кровожерливіша країна. І, відповідно, війна наступного етапу буде ще більш руйнівною, гинутиме більше мирного населення. І навряд чи хтось зможе так чинити опір Росії, як Україна. Партнери це все прекрасно розуміють”, — зазначив спікер.
Україні, попри всі труднощі, вдається протягом уже понад двох років тримати фокус уваги на собі, вважає Подоляк.
“Найпродуктивніша, на мій погляд, стратегія — це завжди і всюди повторювати ключові, важливі базові речі, які так чи інакше визначатимуть наші можливості забезпечити власний захист. Необхідно вести ефективні переговори, розуміти психотипи людей, з якими ви розмовлятимете з того боку, розуміти, що вони переживають, розуміти національні мотивації, тобто прагматичний підхід цих країн, шукати аргументи, які враховуватимуть і їхні інтереси. Це складна робота. Проте нам вдається знаходити аргументи, вдається забезпечувати зміну ставлення і до України, і до Росії”, — акцентував гість ефіру.
Україні, вважає Подоляк, хотілося б, щоб партнери все ж таки змінили підхід до надання допомоги.
“Щоб вони усвідомили одну просту істину — країна, яка понад два роки воює за свої права, свободи, веде справедливу війну (ми ж не воюємо, тому що самі кудись прийшли, щось у когось забрали), ця країна просто зобов’язана бути винагороджена, я навіть так скажу, абсолютно іншим типом підходів до її забезпечення. Тобто потрібно швидше, більше, без слів. Потім розберемося з огляду на юридичні відносини, боргові відносини. Коли Росія програє, безумовно, будуть ресурси для покриття будь-яких боргових зобов’язань, будь-яких руйнувань”, — резюмував Подоляк.
Читайте також: Війна РФ проти України не про економіку і території, вони прийшли знищити нас, — Подоляк
Раніше Михайло Подоляк сказав, що Україні потрібна активація дій з боку партнерів у плані надання військової допомоги.