Лукашенко не хоче вступати у війну своїми збройними силами і зробить це лише за умови, якщо на нього натисне Путін. Цей тиск має бути досить сильним. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт українського Інституту майбутнього Іван Ступак.
“Цей тиск буде настільки сильним, що Лукашенко матиме вибір: або зберегти свою владу в тому вигляді, в якому вона є зараз і підкоритися Путіну, або повністю її втратити… Це має бути щось безвихідне, і тоді вже Лукашенко махне рукою: чорт із вами, починайте операцію”, — припускає експерт.
На думку Ступака, вступ Білорусі у війну не означатиме нову спробу окупації Києва.
“Метою такої операції буде виключно відволікання уваги наших військових від сходу, від півдня для того, щоб наша влада, щоб президент, як вони розраховують, у паніці, в істериці відтягував війська з Херсонського спрямування, зі східного спрямування для закриття того пролому, який утворюється внаслідок такого можливого вторгнення”, — вважає Іван Ступак.
У цій ситуації Україна завдасть ударів по території Білорусі і такі кроки, на думку Ступака, будуть зрозумілі міжнародним партнерам.
“Якщо буде наявність відкритої білоруської агресії під керівництвом Лукашенка, то тоді Україна має цілковите право знищити величезну кількість прикордонних об’єктів інфраструктури, які стосуються військової сфери Республіки Білорусь. Це стосується нафтопереробних заводів, станцій, військових частин, розміщення систем ППО та різної техніки. Усі ці дані Україна має”, — коментує військовий експерт українського Інституту майбутнього.
Превентивного удару по Білорусі, за його словами, не буде, щоб Лукашенко не підніс його як українську агресію, але відповідь буде.
Читайте також: Білоруська армія до війни не готова — загрозу участі Білорусі у вторгненні до України оцінив Попович
Нагадаємо, журналіст, білоруський опозиціонер та радник Світлани Тихановської Франак Вячорка заявив, що режим Олександра Лукашенка бере участь у війні проти України від 24 лютого, бо зайняв бік Росії та надав агресору інфраструктуру, аеродроми, госпіталі та військову розвідку. Але Білорусь та білоруський народ — не беруть участі у війні.