Трамп може запропонувати Україні заморозити військовий конфлікт із Росією без повернення території та відмовитися від вступу до НАТО щонайменше на 20 років. Західні ЗМІ пишуть про те, що саме такий сценарій закінчення війни зараз обговорюють радники Трампа. Насправді у Трампа зараз жодних озвучених планів немає і поки що бути не може, бо це — елемент гри. Такою думкою сьогодні, 8 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.
“Насправді чітко прописаного плану, озвученого Трампом, немає. Є якісь креслення, які в різних частинах оточення Трампа фіксуються. Тому аналітики, експерти, деякі чиновники з того ж Держдепу або Пентагону можуть ці креслення обговорювати. Поки що це все збирається в одну дуже теоретичну комбінацію, і преса це обговорює. Але в самого Трампа жодних планів озвучених немає і поки що бути не може, тому що це — елемент гри”, — вважає політтехнолог.
На його думку, нині Трампу невигідно вийти й сказати: “Ось мій план. Я вже хочу зараз приступити до цього”. Поки він вивчатиме ситуацію.
“Природно, для нього спочатку потрібно визначити, хто відповідатиме за український напрямок, тому що це відповідає лінії поведінки Трампа. Згадаймо його перше президентство. Український напрямок із 2017 року курував Курт Волкер, спецпредставник. Тобто Трамп схильний знайти людину, яка буде вести та супроводжувати цей кейс. А він, природно, довірятиме цій людині. Далі США запропонує й Україні, й Росії сценарій мирного діалогу. Спершу він буде узгоджений, найімовірніше, з Зеленським. Але найочевидніший, найважливіший момент, коли Трамп надасть умови Путіну. І тут починається ключова стратегічна гра”, — розповів гість ефіру.
За його словами, якщо Путіна не задовольнять узгоджені між Америкою та Україною умови мирної угоди, і він буде схильний і далі продовжувати військову стратегію шляхом “вигризання” української території, у Трампа виникає можливість посилити Україну.
“Змінити свою риторику, показати Путіну зуби. І в нього є така можливість: піти за сценарієм, характерним для типових “республіканців-рейганістів”. Ось цей момент “мир через силу” — жорсткого, швидкого операційного управління ситуацією, надання Україні всіх можливостей, натяк Україні на НАТО, дозвіл бити далекобійною зброєю, збивання російських ракет і дронів на частині території військами НАТО, авіацією НАТО. Він спокійно може на це піти. Тут ключовий момент — як Путін відреагує на мирні пропозиції Трампа. Якщо Путін дасть зрозуміти, що загалом він не зацікавлений у цьому, то тоді ситуація різко змінюється в бік концепту війни, який виглядає найбільш привабливим для України. Це буде подальша боротьба, але вже в нових можливостях. Якщо ж Путін погоджується, а такі натяки були озвучені самим Путіним учора на Валдаї, то це, власне, говорить про те, що кремлівський диктатор розуміє весь задум цієї стратегічної гри. Але тепер йому відмовитися від мирної угоди складніше, ніж раніше. Але м’яч зараз на його полі й можна тільки здогадуватися, яким буде його безпосереднє рішення”, — підсумував Олег Постернак.
Читайте також: Європейські лідери закликали Трампа до подальшої підтримки України