Якщо Путін не піде на деескалацію, це стане аргументом для передачі Україні ракет середньої дальності — думка

Єгор Чернєв. Фото: sluga-narodu.com

Резолюція, яку ухвалили учасники Парламентської асамблеї НАТО, рекомендує передати Україні ракети середньої дальності. Ці ракети можуть вражати цілі на відстані від 1 тис. км до 5 тис. км. Хоча резолюція і має рекомендаційний характер, все ж це питання вже піднято на політичний рівень. Сама передача ракет середньої дальності Україні має політичну та військову компоненти. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав народний депутат України, голова Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

За його словами, питання про передачу Україні ракет середньої дальності вперше було закріплено на юридичному рівні.

“Так, поки що на рівні резолюції, так, поки що рекомендаційний характер, але ми винесли це питання на юридичний і політичний рівні, узгодивши з усіма парламентаріями, представниками всіх парламентів членів НАТО”, — зауважив Чернєв.

Нардеп звернув увагу, що поправку про передачу ракет середньої дальності, автором якої він є, парламентарії ухвалили одноголосно, як і резолюцію в цілому.

“Колись ми просто могли мріяти та говорити про F-16, зараз вони в нашому небі. Ми запустили процес передачі ракет Україні, так, він не буде швидким і містить у собі кілька етапів і різних складників, але як мінімум ми підняли його на політичний рівень. Ми маємо перші документи, в яких це закріплено і на них можуть посилатися країни-члени НАТО в ухваленні своїх рішень”, — пояснив він.

Чернєв розповів, що до ракет середньої дальності належать американські Tomahawk (“Томагавк”), яких у США налічується близько 7 тис. одиниць. Інші країни, що мають на озброєнні такі ракети, обов’язково повинні отримати дозвіл Вашингтона на їх передачу. Також він пояснив, що передача Україні ракет середньої дальності має політичну і військову компоненту.

“Політичний складник вказує на великий крок до ескалації. Ми ще не вичерпали свої можливості щодо використання ракет малої дальності, зокрема ми все ще не маємо TAURUS (“Таурус”), отже, є куди рухатися в цьому напрямку. Я думаю, виходячи з історії цієї війни, ескалація завжди відбувалася поступово й у відповідь на якісь дії Російської Федерації. Ставлячи [в резолюцію] пункт щодо надання Україні ракет середньої дальності, я це обґрунтовував якраз таки ескалацією з боку РФ такою, як використання військових Північної Кореї в цій війні, тобто втягування вже іншої країни безпосередньо в цю війну”, — сказав Чернєв.

Він повідомив, що для США цей варіант надали як реакцію на дії Путіна.

“Я точно думаю, що він буде розглянутий Трампом, і це точно може бути певним аргументом у разі, якщо Путін не піде на деескалацію, не піде на переговори, не піде на закінчення війни”, — вважає народний депутат.

Також Чернєв розповів про військовий компонент питання, який також має велике значення.

“Як правило, більшість цих ракет або морського, або повітряного базування, тому що відповідно до договору між Сполученими Штатами та тоді ще Радянським Союзом про зменшення кількості ракет середньої дальності, вони домовилися, що ракет наземного базування не буде. І тільки після виходу Росії з цього договору у 2023 році були розроблені наземні установки, їх не так багато, вони називаються “Тайфуни”, але загалом ми теоретично можемо на них розраховувати, тому що США вони, значною мірою, ні до чого — з їхньої території нікуди діставати цими ракетами”, — пояснив народний депутат.

Читайте також: “Томагавк” проти “Орешника”: чи отримає Україна ракети середньої дальності  

Прямий ефір