Якщо Китай вестиме політичну гру, не враховуючи інтереси України, значить він працює в інтересах РФ, — Фесенко

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Китаю варто визначитися і чітко сформулювати свою позицію щодо війни Росії проти України. У разі, якщо Китай спільно з Бразилією запропонує альтернативний Глобальному саміту миру захід, Україні необхідно відмовитися. Адже беручи участь або ініціюючи мирний процес, Китаю необхідно враховувати інтереси України. Про це сьогодні, 19 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Володимир Фесенко.

“Китай повинен визначитися. Якщо Китай просуватиме ідею своєї мирної конференції разом із Бразилією, як альтернативний процес Глобальному саміту миру, то я не бачу підстав для України брати участь у цьому саміті. Тим більше Китай не підтримує цілу низку принципових ідей України. Якщо Китай просуватиме альтернативний мирний процес, який не враховуватиме інтереси України й буде спрямований проти Глобального саміту миру, я не бачу підстав для участі в ініціативах Китаю”, — заявив він.

Є поле взаємодії для України та Китаю. Відмова від участі в мирних ініціативах України підтверджує прихильність до позиції Росії.

“Частина положень китайської мирної позиції враховані в документі, ухваленому в Швейцарії. Тому є поле для взаємодії. Китай хоче залишатися претендентом на роль посередника в мирному процесі. Тоді треба приєднуватися до того мирного процесу, який ініційований Україною. Якщо він буде грати, не враховуючи інтереси України, значить, він працює в інтересах Росії. Ось така логіка”, — пояснив політолог.

Він зазначив, що Китай — не ворог Україні. Але в разі, якщо Пекін хоче брати участь у мирному процесі, йому необхідно враховувати позицію України, яку підтримала велика кількість країн світу.

“Президент України Володимир Зеленський сформулював дуже чітку позицію: Китай — не ворог. Ми не розглядаємо Китай як ворога, але Китай не є нашим другом, він не допомагає Україні у військовий та економічний спосіб. Але ми готові співпрацювати з Китаєм для припинення війни в Україні. Але якщо Китай готовий відігравати активну роль, він повинен брати хоча б частково до уваги інтереси України, як це зробило дуже багато учасників Саміту миру в Швейцарії”, — сказав Фесенко.

Читайте також: Навколо Саміту миру та його рішень почалася активна політична боротьба, — Фесенко

Прямий ефір