Два дні поспіль учасники Глобального саміту миру шукатимуть шляхи, як збільшити тиск на Російську Федерацію, адже від її агресії проти України страждають й інші країни світу. Росія може долучитися до другого саміту миру, якщо не буде ставити ультиматуми, а почне дослухатися до спільної позиції країни світу. Про це сьогодні, 15 червня, в коментарях телеканалу FREEДОМ сказав заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.
За його словами, під час зустрічі з лідерами з різних країн світу президент Володимир Зеленський чує чимало скарг щодо впливу війни на їхні держави.
“Росія має бути позбавлена інструментів не лише на полі бою, тут Збройні сили дають надійну відсіч. Весь час, коли президент України подорожує різними континентами, частинами світу, будь-то Аргентина, коли він був на інавгурації, або саміт Ліги арабських держав чи коли африканські лідери приїжджали до України, він чує одне й те саме від лідерів: “Російська агресія впливає й на нас також”. На кожного по-різному: десь підіймаються ціни на енергоносії, десь порушені ланки постачання аграрної продукції, десь є вплив на навколишнє середовище. Острівні держави говорять про те, що постійні обстріли російської території спричиняють екологічні ефекти, які призводять до підняття глобальної температури, а значить затоплення їхніх островів Світовим океаном. Багато країн говорили, що було б непогано й цю тему обговорити в міжнародному форматі, бо це теж вплив Російської Федерації”, — заявив Жовква.
Заступник глави Офісу президента пояснив, що за результатами інавгураційного саміту держави продовжать свою роботу за трьома пунктами української формули миру, які розглядатимуться на Глобальному саміті миру, й щодо інших пунктів та почнуть розробляти дорожню карту руху до миру в Україні.
“Ми готові шукати шляхи, в тому числі через ті країни, які мають діалог з Російською Федерацією, щоб цей план, ці напрацювання були комуніковані представникам країни-агресора. Якщо країна-агресор перестане ставити ультиматуми, а почне дослухатися до цієї позиції, то можемо говорити що на наступному, другому саміті в певному форматі представники Російської Федерації можуть бути залучені”, — сказав він.
Жовква звернув увагу, що прямих переговорів України та Росії не буде.
“Україна буде сидіти з партнерами, які сьогодні присутні на саміті, які доєднаються до декларацій, які будуть підтримувати справжнє прагнення України та інших держав до миру”, — резюмував він.
Читайте також: Нового “Будапешта”, який не дав нам жодних гарантій, не буде, — Єрмак на Саміті миру
Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни та 8 міжнародних організацій.
Читайте також: Вірю, що ми побачимо тут, як твориться історія, — Зеленський перед відкриттям Саміту миру