Якість вироблених у Росії безпілотників погіршується через більшу кількість китайських компонентів, — експерт

Российский беспилотник "Гербера". Фото: Х/Couirer

Якість вироблених у Росії безпілотників типу Shahed (“Шахед”) останнім часом істотно погіршується через більшу кількість китайських компонентів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби, колишній офіцер Повітряних сил Анатолій Храпчинський.

“Росія може виробляти багато різного озброєння. І, припустимо, ми бачимо, як вони масштабують виробництво тих самих “Шахедів”. Але знову ж таки, потрібно звернути увагу на те, що якість “Шахедів” останнім часом істотно погіршується через більшу кількість китайських компонентів. І, припустімо, для того, щоб істотно навантажувати протиповітряну оборону України, Росія активно почала виробляти ті самі “Пародії”, ті самі “Гербери”, тобто це китайські дрони, на китайських елементах, які, в принципі, дуже легко збираються”, — сказав він.

Експерт дав оцінку дрону “Молния”, яким РФ днями вдарила по Куп’янському району Харківської області.

“У цьому випадку “Молния” теж легкої збірки, тобто не потрібно великої кількості якихось високотехнологічних деталей. Це крилоподібний дрон, який завдяки плануванню може пролітати певну відстань, навіть якщо його придушити засобами радіоелектронної боротьби. Тобто головне завдання Російської Федерації — це створення легкої зброї, яка буде використовуватися безпосередньо в терористичних операціях”, — сказав Храпчинський.

Він наголосив, що російська окупаційна армія почала використовувати “Молнию” не тільки на лінії бойового зіткнення, по українських військовослужбовцях, але й проти цивільного населення.

“Я б хотів звернути увагу на те, що Російська Федерація активно використовує навіть FPV-дрони по цивільному населенню в прифронтовій та прикордонній зоні”, — сказав експерт.

Храпчинський вважає, що “Молния” є “кулібінщиною” на рівні російських військових, яка була масштабована на потужностях якогось виробництва.

“У принципі, якщо говорити про масштабування якихось успішних кейсів, то у Росії є така можливість. Ми бачимо, як активно надходить велика кількість комплектувальних з боку Китаю, що дозволяє їм активно виробляти таке озброєння”, — сказав він.

Читайте також: “Молнія-1” — найпримітивніший: про особливості нових російських дронів розповів авіаексперт

Раніше повідомлялося, що виробництво дронів-камікадзе типу “Шахед” у Росії суттєво зросло протягом останнього року.

Прямий ефір