Приблизно через кожні 10 діб Росія запускає по Україні в середньому 20 ракет. Це той показник, який вони зараз можуть видавати з урахуванням можливостей виробництва. Про це сьогодні, 17 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Так він прокоментував інформацію Bloomberg, що останнім часом зафіксовано все частіше використання РФ “свіжих” ракет, буквально з конвеєра. Вони ще не пройшли всі випробування, проте їх використовують ЗС РФ для обстрілів України.
“Поспішають, авральний режим виробництва. Bloomberg не відкриває якусь секретну інформацію, щось нове. Оскільки від 2022 року в них авральний режим, у них відсутній технічний контроль. Вони не проводять технічний контроль під час складання ракет, не перевіряють на правильність роботи всі системи. Наприклад, якщо у ракети стоїть навігаційна система або інша якась електроніка, чи не замикає якийсь із дротів, чи все добре прикручено. Таких банальних елементів технічного контролю в них не проводять”, — каже Коваленко.
І через це, за словами оглядача, по-перше, погіршився показник точності навіть високоточних ракет Х-101, Х-555 і “Калібр”. А також надійність ракет.
“Наприклад, 2022 року, коли вони переважно використовували Х-101, Х-555 для обстрілів нашої енергетичної інфраструктури, певна частина ракет падала на території РФ. Тому що в них переставала працювати силова установка, двигун. І вони падали в російських селах. Скільки там упало в озера і ліси — це інше питання. А ті, що побачили, в принципі, досить-таки серйозний відсоток неполадок і дефектів, який, здавалося б, неприпустимий за технічного контролю, а він є, і він явний. Тому якість їхнього ракетного озброєння погіршується”, — розповів він.
Разом із цим, акцентував оглядач, зараз у запасах Росії залишилися ракети, які потребують глибокого ремонтного втручання.
“Щоб відремонтувати ракету, на це часом витрачається навіть більше людино-годин, ніж на те, щоб зробити нову. Ракети в запасах є, вони їх ремонтують, відновлюють. Але першочергово їм простіше вироблені “свіжі” ракети використовувати в авральному режимі. Зробив — запустив певну партію, зробив — запустив. Запускають вони приблизно… останні пуски Х-101, Х-555 навіть відбувалися з урахуванням їхньої середньої можливості виробництва півтори-дві ракети на добу. Але про ремонтні бази не варто забувати, де вони відновлюють певний потенціал ракет, які в гнітючому стані”, — резюмував Олександр Коваленко.
Читайте також: Сили ППО та енергетики готуються до відбиття атак РФ в осінньо-зимовий період, — Ігнат
Нагадаємо, раніше Коваленко розповів, що “Кинджал” — занадто дорога і занадто рідкісна ракета, щоб РФ витрачала її на пуски для терору цивільного населення України. Вона виробляється в Росії в невеликій кількості. Запуски “Кинджала” здійснюються для виконання певного бойового завдання.