Які загрози несе модернізація ядерного озброєння — розбір Жовтенка

Тарас Жовтенко. Фото: dsnews.ua

Практично всі країни, які мають ядерну зброю, займаються її розвитком, оскільки технології йдуть уперед. Проте країни-диктатури намагаються конвертувати спроби свого технологічного вдосконалення ядерних арсеналів у геополітичні бали. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт із міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

Він зауважив, що гонка озброєнь триває кілька десятиліть.

“Якщо ми говоримо про гонку озброєнь щодо ядерних арсеналів, то йдеться безпосередньо про вдосконалення самих ядерних боєприпасів різних типів. Це і боєголовки до балістичних ракет, це і гравітаційні бомби, чим займаються Сполучені Штати Америки, удосконалюючи свою основну гравітаційну бомбу типу В-61-13. Це боєприпаси, які використовуються для крилатих ракет та міжконтинентальних балістичних ракет, у тому числі тих, що базуються на підводних човнах або на морських платформах. І насправді це вдосконалення і боєприпасів, і самих засобів доставки, тобто тих самих підводних човнів, тих самих бомбардувальників, які є носіями крилатих ракет та гравітаційних бомб, і відповідно, ракетної техніки міжконтинентальних та звичайних балістичних ракет. Це те, чим насправді займаються практично всі ключові країни, які мають свої ядерні арсенали, бо так чи інакше військові технології йдуть уперед”, — розповів Жовтенко.

За його словами, РФ свого часу розпочала спроби створювати гіперзвукові боєприпаси, видаючи їх за повноцінну гіперзвукову зброю.

“Насправді це такий досить складний процес того, як загалом військові технології впливають на арсенали конвенційні та ядерні держави, які мають насамперед ядерні арсенали. І насправді така модернізація ніколи не зупинялася. Інше питання, що зараз ця модернізація наклалася на дуже складну зовнішньополітичну та непросту ситуацію з міжнародною безпекою, яка склалася вже на такому глобальному рівні. І тому зараз набагато більший ризик того, що раніше було простою модернізацією, зараз може вилитися в те, що так чи інакше модернізація може підштовхувати певні політичні режими в певних країнах, насамперед ми говоримо про такі диктатури, як Російська Федерація, Північна Корея чи Іран, до того, щоб намагатися конвертувати спроби свого технологічного вдосконалення ядерних арсеналів у якісь геополітичні бали. І це загрожує провокаціями, це загрожує інцидентами, які пов’язані або безпосередньо з самою ядерною зброєю та ядерними боєприпасами, або з носіями цих ядерних боєприпасів, — пояснив експерт.

Жовтенко додав, що гонка ядерного озброєння ніколи не припинялася, але зараз спостерігається загострення процесу.

Читайте також: Росія з Іраном та Північною Кореєю виступають у ролі геополітичних бандитів, — Фесенко

Прямий ефір