Іран, перебуваючи у стані конфлікту з Ізраїлем та формуючи партнерство з Росією та КНДР, переходить від постачання безпілотників до ракет, отримуючи натомість не лише продовольство, але й сучасні технології та, можливо, елементи ядерних технологій. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.
“У 2022 році, коли Путін їздив до Ірану і просив безпілотники “Шахед”, ситуація ще була невизначеною, і Тегеран залишався ризиком. Тепер, коли Іран фактично перебуває у війні з Ізраїлем, російсько-український конфлікт став частиною глобального протистояння, а Іран, КНДР та Росія сформували партнерську спільноту. Очікувалося, що Іран захоче отримати від Росії нові технології в обмін на постачання та розширення асортименту зброї”, — сказав він.
Як зазначив експерт, Іран справді міг перейти від постачання безпілотників до постачання ракет Росії. Крім того, інформація про передачу ракет вже давно з’являлася в інформаційному полі.
“Іран в обмін отримує продовольство, але фактично, крім продовольства, він отримує і сучасні літаки, а можливо, йдеться і про передачу деяких елементів ядерних технологій. Постає питання, що можуть зробити США, які наклали санкції проти Ірану ще за часів Радянського Союзу. З того часу санкції ніхто не знімав. Тому постає питання: так, це погано, але що з цим робити?”, — наголосив Потапенко.
На його думку, ані США, ані Ізраїль не готові реально воювати з Іраном.
“Обсяг санкцій вони збільшити не можуть, тому що торгівлі між США, Ізраїлем та Іраном не існує вже багато десятиліть. Тому це дуже складне питання для США, яке потребує принципово нових рішень. Одним із рішень справді може бути той план, з яким українська делегація їздила до Штатів. Йшлося про можливість знищення складів боєприпасів, якими обстрілюються критична інфраструктура та мирні міста України. Тоді, незалежно від обсягу постачання, можна мінімізувати збитки для України. Однак це питання поки що розглядається”, — підсумував В’ячеслав Потапенко.
Читайте також: Передача іранської балістики Росії — що відомо і реакції (ВІДЕО)
Нагадаємо, за інформацією агентства Associated Press, США поінформували союзників про ймовірну передачу Росії іранських балістичних ракет малої дальності.