Які реальні гарантії безпеки можуть надати Україні союзники — думка політолога

Ігор Рейтерович. Фото: uatv.ua

Ключовою гарантією безпеки для України залишається членство в НАТО. Але союзники розглядають й інші варіанти. Актуальним залишається питання розміщення миротворців на території Української держави. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог Ігор Рейтерович.

“Союзники думають, передовсім, над ключовою гарантією — це вступ України до НАТО. Однак із цим є дуже багато проблем, і ситуація досить непроста. Але, крім цього, активно обговорюється питання миротворців, які можуть бути присутніми на лінії розмежування в майбутньому. Причому йдеться, і це дуже важливо, про країни, які є членами НАТО. Тобто це європейські, здебільшого, держави, які розташовані близько до театру бойових дій, деякі з них можуть мати спільний кордон із Російською Федерацією, і які прекрасно розуміють усю загрозу, що надходить зараз від країни-агресора та буде надходити в майбутньому”, — сказав Рейтерович.

Друге питання, яке сьогодні також обговорюється, це двосторонні договори про гарантії безпеки, продовжив політолог.

“Але це документи не за тим прикладом, які Україна вже підписувала, а які безпосередньо стосуватимуться безпеки, будуть ратифіковані в національних парламентах тих країн, які готові будуть підписати їх”, — пояснив Рейтерович.

Він також звернув увагу на те, що про подібний варіант в одному з інтерв’ю раніше говорив Кіт Келлог, майбутній спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа щодо України.

“Він говорив, що Україні потрібен договір за прикладом того, який є у Сполучених Штатів із деякими іншими країнами, і який буде ратифіковано в Конгресі. Документ прямо фіксуватиме реакцію Сполучених Штатів у разі якихось військових ризиків або загрози територіальній цілісності державному суверенітету”, — зазначив спікер.

Також, за його словами, питання, яке ніколи не сходить із порядку денного союзників Києва, — це фінансова, військово-технічна та інша підтримка, яку Україна має отримувати.

“Це також питання інтеграції до Європейського Союзу — як один з елементів такої гарантії певною мірою, тому що член ЄС — це не просто країна, яка сама по собі. Тут є вже певні політичні та інші моменти. Також на порядку денному — питання, які пов’язані з післявоєнним відновленням, з подальшим зміцненням України. Це теж один з елементів гарантій, який станом на сьогодні може розглядатися”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Запрошення в НАТО та миротворці: шляхи справедливого миру розглядають Україна і Захід (ВІДЕО)

Раніше співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков сказав, що розмови про розміщення іноземного контингенту в Україні після закінчення гарячої фази війни — преамбула до майбутніх переговорів і вироблення спільної позиції.

Прямий ефір